ye-logo.v1.2

Проблемою з Південним Бугом зацікавилась СБУ

Суспільство 9929
Дмитра Скрипника
У Південному Бузі риба буквально гниє. А з 1 квітня розпочинається нерест, що ще більше ускладнює проблему очищення води у річці.. Фото: Дмитра Скрипника

У санстанції кажуть, що річка “захворіла” через відсутність опадів та виробничі або побутові стоки.

Південний Буг продовжує смердіти, а риба, яка гине в річці, починає розкладатися. І в обласній Державній екологічній інспекції, і в міській раді відкрито говорять, що забруднення викликане нечистотами Наркевицького цукрового заводу. Проте провести перевірку на підприємстві не можуть. Південний Буг забруднювався щороку, але тепер ця проблема загострилась ще й через низький рівень води у річці.
“Так, у Хмельницькому не облаштовані стічні споруди. Звичайно, є самовільні підключення у мережу колекторів, але вони не змогли б настільки забруднити річку. Це зробили відходи цукроваріння Наркевицького заводу. Навіть СБУ вже робила запит стосовно ситуації з річкою. Робоча група їздила в Наркевичі, але справа в тому, що прем’єр-міністром заборонені всі перевірки. А завод треба не просто перевірити, а взяти всі документи з підприємства, з’ясувати скільки вони цукру виготовили, і скільки було відходів”, - каже заступник начальника управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Інна Куцька.
Попри численні звернення до Уряду, дозволу на перевірку роботи цукрового заводу досі немає. Тим часом, у Південному Бузі риба буквально гниє. А з 1 квітня розпочинається нерест, що ще більше ускладнює проблему очищення води у річці.
“Я взагалі не розумію, чому коли річка забруднилась, відразу не підняли рівень води. Стоки потрапили в малу її кількість, що спричинило бродіння. А взагалі проблема виникла не тільки цього року. Нині ми маємо її вирішити спільно, робоча група працює, а контролюючі органи повинні перевіряти”, - зазначає директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергій Вавринчук.
У санстанції ж кажуть, що забруднення річки може завдати серйозної шкоди здоров’ю хмельничан, а про те, щоб влітку там купатися — поки і мови нема.
“Причиною забруднення Південного Бугу є стічні води або виробничого, або побутового характеру. А ще — елементарна господарська бездіяльність. Наша річка захворіла, імунітет її дуже низький. Останні три-чотири роки в неї потрапляють стоки, в тому числі і Наркевицького цукрового заводу. У річки раніше була можливість самоочиститися, але останнім часом було мало опадів, крім того, рівень води понизили, - говорить начальник міськрайонного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області Олег Балашов. - За результатами досліджень, у воді сальмонела, підвищений рівень Кадмію — а це вже хімічне забруднення.”
За словами Олега Балашова, треба ще більше місяця, щоб очистити річку. Потім потрібен час на те, щоб вода відстоялась. Впродовж усього цього періоду фахівці стежитимуть за вірусним і хімічним забрудненням води, і їхнє основне завдання — попередити масові захворювання.

Коментарі:

Роман Яковенко 23.03.2015 11:22

Премьер-министр Украины запретил проверки предприятий ?))) Точно говорят - рыба гниёт с головы !

Зоя Федорчук 18.03.2015 19:00

А  ви,трясця вашій матері,що думали?Що будете без кінця і краю гадити,забудовувати,закатувати в асфальт,бетон,скло і пластик все навкруги і то все дуримарство зійде вам з рук? Ось тепер їжте ,як кажуть в Україні,аж повилазьте,ідіоти!  І ЦЕ  ЩЕ ТІЛЬКИ КВІТОЧКИ,хазяї задрипані.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую