ye-logo.v1.2
24 Листопада, 2020

Держсанепідслужба: Якщо рівень води у Південному Бузі піднімуть, минулорічна ситуація із забрудненням не повториться

Суспільство 3039 1
Вода у Південному Бузі очиститься, якщо річка буде достатньо наповнена
Вода у Південному Бузі очиститься, якщо річка буде достатньо наповнена. Фото: автора

Через спуск води, річка за останні місяці стала менш спроможною до самоочищення.

Завершуються роботи з ремонту набережної річки Південний Буг, будівникам залишилося залити бетоном невелику частину підпірної стіни. Вчора, 16 грудня, комунальники разом з кількома хмельничанами-добровольцями вже прибрали берег річки від побутових відходів і сміття. За словами начальника управління житлово-комунального господарства Віктора Чапайди, через кілька днів річку почнуть наповнювати водою.

“Працівники завершують ремонтні роботи набережної. Плануємо, що вже цими вихідними, або у крайньому випадку — в понеділок, почнемо наповнювати розширення річки водою”, - зазначив Віктор Леонідович.

Сміття з берегів Південного Бугу частково прибрали

Що ж до якості води у Південному Бузі, за результатами лабораторних досліджень, річка має помірну ступінь забруднення. Це свідчить про небезпеку для населення культурно-побутового водокористування на водних об'єктах. Тобто купатися у річці хмельничанам зараз не можна. Проте враховуючи, що купальний сезон вже давно позаду, а до наступного ще пів року, небезпека для городян відсутня. Водночас у санслужбі міста відзначають, показники рівня розчиненого кисню в усіх пробах річкової води за грудень відповідають санітарним вимогам, а процеси розкладу органічних сполук стали менш інтенсивними.

Загалом якість води в грудні у порівнянні з якістю води у серпні-листопаді покращилась

“У воді виявили патогенні мікроорганізми, а саме сальмонели. Це свідчить про мікробіологічне забруднення водойми на момент відбору проб, - розповідає начальник Хмельницького міськрайонного управління Держсанепідслужби Олег Балашов. - Сальмонела має здатність виживати у воді до 5 місяців. Тобто вона могла потрапили сюди ще влітку до часу її виявлення. Джерелом інфекції сальмонельозу є велика рогата худоба, свині та птиці. Значить, разом зі зливовими стоками, у річку могли потрапити недостатньо знезаражені відходи від утримання тварин у господарствах, розташованих вище за течією”.

Олег Васильович пояснює: інфікування людини, пов'язане з наявністю сальмонел у річці в зимовий період, малоімовірне. Адже зараження людини відбувається під час догляду за тваринами, вживання інфікованого м'яса чи молока, а з водою це майже нереально.

Виявлені у воді сальмонели, не несуть небезпеки хмельничанам

Водночас в управлінні Держсанепідслужби зазначили, що за останні місяці спроможність Південного Бугу до самоочищення значно знизилася. Це сталося внаслідок недостатньої наповнюваності ставка та порушення умов відповідного водообміну. Якщо ж рівень води у річці відновлять, це унеможливить виникнення ситуації, яка склалася наприкінці 2014 року на початку 2015-го. Крім цього, достатня кількість води прискорить процеси самоочищення.

“Наші всі дії направлені на те, щоб не повторилася минулорічна ситуація із забрудненням річки. Тому, якщо зараз буде відновлено достатній рівень води в річці, протягом зимово-весняних місяців вода очиститься і влітку люди зможуть безпечно купатися”, - додає Олег Балашов.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую