ye-logo.v1.2
19 Січня, 2020

Працівники профтехосвіти області можуть залишитися без зарплати

Володимир ГОРДИНСЬКИЙ Суспільство 3520
Сергій Пенюшкевич вважає, що депутати Хмельницької обласної ради навіть якщо на профтехосвіту в держбюджеті не передбачать субвенцій, повинні закласти її до обласного бюджету на 2016 рік
Сергій Пенюшкевич вважає, що депутати Хмельницької обласної ради навіть якщо на профтехосвіту в держбюджеті не передбачать субвенцій, повинні закласти її до обласного бюджету на 2016 рік. Фото: автора

Таке може статися вже наступного місяця, якщо Верховна Рада прийме запропонований урядом проект бюджету на наступний рік.

«В умовах змін законодавства розробити обласний бюджет на 2016 рік складно. Ми очікуємо змін до Бюджетного та Податкового кодексів, тому проект обласного бюджету намагалися розробити з мінімізацією ризиків, - каже начальник директор Департаменту фінансів Хмельницької облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич. - Найгостріша проблема, що в проекті Закону України про «Державний бюджет на 2016 рік» немає субвенцій на підготовку робітничих кадрів».

До цього усі заклади профтехосвіти фінансувалися завдяки субвенціям з держбюджету. З наступного року, як це передбачено законопроектом, їх фінансуватимуть із бюджетів міст обласного значення. І є ризик, що профтехосвітяни на декілька місяців залишаться без заробітної плати. Утім, в обласній владі запевняють, що готові мінімізувати цей ризик.

«Обласний бюджет має взяти всю профтехосвіту на субвенцію, навіть, якщо Верховна Рада прийме бюджет 31 грудня і не передбачить такої субвенції, - пояснює Сергій Адамович. - Тоді ми матимемо кредиторську заборгованість і в січні внесемо її в змінений обласний бюджет. Але є ризик, що тоді виникне дефіцит бюджету по заробітній платі – мінімум 8 мільйонів гривень. А за півроку – 50 мільйонів гривень. Однак це буде менша біда, ніж не передбачити цю субвенцію. Ці борги по зарплаті ми зможемо погасити в лютому».  Отже, якщо в Держбюджеті на наступний рік се таки не передбачать субвенцій на підготовку робітничих кадрів, то обласний візьме на себе цей тягар, якщо, звісно, депутати облради на це погодяться, які проект обласного бюджету на 2016 рік розглядатимуть 22 грудня.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую