clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Суд щодо скандального будівництва на Південному Бузі: від нових аргументів до скандування «Ганьба»

Суддя Музика продовжить розгляд справи щодо будівництва на Нижній Береговій 25 квітня

Суддя Музика продовжить розгляд справи щодо будівництва на Нижній Береговій 25 квітня. Фото: автора

Господарський суд Хмельницької області продовжує розгляд справи за позовом Хмельницької міської ради щодо знесення будівництва на вулиці Нижній Берговій, 2/4Б.

Поки суд розглядає позов міської ради, ПП «Ультрасервіс» продовжує будувати базу відпочинку та літній майданчик на березі річки Південний Буг у Хмельницькому за міським пляжем. І ось, під час чергового судового засідання, яке відбулося 19 квітня, нарешті стало зрозуміло, чому міська влада вважає це будівництво незаконним.

Якщо раніше позивач доводив те, що будувати там зась, бо це землі водного фонду, а представник ПП «Ультрасервіс» у відповідь говорив: «То чому ж дали раніше дозвіл?», то в міської ради з’явилися нові аргументи.

Ще в 1995 році «Хмельницькому міському молочному заводу» надали дозвіл на будівництво бази відпочинку для працівників на березі міського водосховища. У 2000 році вступив у силу закон про планування та забудову, яким, фактично, заборонили проводити будівельні роботи на подібних земельних ділянках. «Якщо підприємство, яке отримало дозвіл на будівництво не розпочало роботи протягом двох років, такий дозвіл втрачав свою силу, - пояснили Лілія Демчук, завідуюча юридичним відділом Хмельницької міської ради. – У 2001 році всі попередні рішення щодо надання дозволі молочному заводу були скасовані».

Фото, яке Лілія Демчук продемонструвала судді Музиці, стверджуючи, що до того, як "Ультрасервіс" почав будувати на Нижній Береговій, 2/4Б, там нічого не будувалося.

«Якщо дозволу на проведення будівельних робіт не було, то виникає питання: «Як виникло незавершене будівництво?» А його і не було, адже міський молочний завод не починав здійснювати будівництво, - заявила Лілія Григорівна. – Там були лише будівельні матеріали, які лежала на будівельному майданчику. Цей об’єкт був придбаний ПП «Ультрасервіс» на біржі, а біржова угода мала укладатися в нотаріальній формі, що не було зроблено, тому вважаємо, що «Ультрасервіс» придбав будівельні матеріали. Так, ми надали «Ультрасервісу» земельну ділянку під незавершене будівництво». На думку представника міської ради, орендар використовує земельну ділянку не з тією метою, якою йому її надавали. «Міська рада не давала земельну ділянку під нове будівництво», - заявила Лілія Демчук.

Під час судового засідання представник Державної архітектурно-будівельної інспекції вручив захиснику ПП «Ультрасервіс», адвокату Валентину Лучковському одразу ж два повідомлення – про перевірку об’єкта та скасування декларації на початок будівельних робіт. Пан Лучковський назвав подібні дії цирком. На цьому «цирк» не завершився. На запитання представника прокуратури, яке майно на біржі ПП «Ультрасервіс» купували в молочного заводу – рухоме чи ні, представник відповідача не хотів відповідати. А, коли ж сказав, що це майно нерухоме, то почув від прокурора наступне: «То чому угода нотаріально не завірена? А це, ваша честь (звертаючись до судді – прим.авт.) свідчить проте, що «Ультрасервіс» придбало на біржі рухоме майно, тобто лише будівельні матеріали».

«Якщо позивач каже, що незавершеного будівництва не було, а лише будівельні матеріали, то виникає логічне запитання: «Яким чином позивач без конкурсу, без аукціону передає земельну ділянку в оренду?» Це риторичне запитання, - заявив Валентин Лучковський. – Ви вже відповідали (звертаючись до Лілії Демчук – прим.авт.), що 62 депутати не знали, що робили. Крім того, земельна ділянка виділялася в 2012 році, а договір укладався в 2013 році. Позивач посилався на Генплан міста та план зонування, але він був прийнятий ще за 5 років до того, як надали землю в оренду. І позивач знав, що там можна роботи, а що ні. Але ж позивач виділив земельну ділянку, як каже, під будівельні матеріали... Однак земельна ділянка не надається в оренду під будматеріали, а надається саме під незавершене будівництво».

Ну, а потім емоції. Коли суддя Музика оголосив, що йому потрібно звернутися до управління водних ресурсів, а тому наступне засідання суду відбудеться 25 квітня, присутні в залі почали вимагати від нього прийняти рішення заборонити будівельні роботи на Нижній Береговій, 2/4Б. Та звинуватили в затягуванні справи. Але Музика встав і пішов… під вигуки «Ганьба».

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 22.03.2018
купівля
продаж
Міжбанк
$
26.3
26.34
32.32
32.37
0.46
0.46

Архів новин

<<Березень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31