ye-logo.v1.2

Гідної пенсії і пільг: хмельницькі чорнобильці готові перекрити залізницю, якщо їх не почує влада

Суспільство 1432
Чорнобильці вимагають належної пенсії і пільг
Чорнобильці вимагають належної пенсії і пільг. Фото: автора

Перед обласною радою влаштували черговий мітинг.

У Хмельницькому сьогодні, 15 червня, чорнобильці влаштували протестну акцію на майдані Незалежності. Вимагають у Президента належного пенсійного забезпечення та соціальних пільг. На мітинг прийшло близько сотні учасників, серед яких чорнобильці з різних районів, їх підтримують афганці та учасники АТО.

За словами мітингувальників, хоч 2016 рік оголошено роком ліквідатора аварії на ЧАЕС, але жодних обіцянок, які дали чорнобильцям Верховна Рада, Президент і Кабмін, не виконано.

“Чорнобильців в області нараховується близько 9 тисяч. У нас мізерні пенсії. Як можна прожити на ці гроші, якщо більшість інвалідів? Сьогодні практично відбувається геноцид чорнобильців і загалом пенсіонерів. Пройшло 30 років, а до ювілею влада нічого не зробила. Міністри, судді отримують мільйони, сотні тисяч гривень, а чорнобильці тисячу — це позор”, - говорить голова Хмельницької міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України Володимир Лукіянчук.

Чоловіки обговорили наболілі проблеми

Чоловік каже, уряд намагається знищити ті мізерні соціальні пільги, які є, тому терпіти бездіяльність влади чорнобильці вже не можуть. Зокрема йдеться про законопроект №4608, який скасовує змістовну частину закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а саме статті про пенсійне забезпечення.

Чорнобильці приїхали з різних районів області

Мітингувальники прийняли звернення до Президента з вимогами ініціювати відкликання згаданого законопроекту, вжити заходів щодо поліпшення пенсійного забезпечення, а також просять Главу держави виконати свою обіцянку і зустрітись з лідерами чорнобильських організацій. Якщо влада не почує, ліквідатори готові до радикальних дій.

“Можливо, перекриватимемо вулиці, залізницю. У 2011 році ми з афганцями штурмували Верховну Раду, можемо повторити, бо нас така влада не влаштовує”, - запевняє Володимир Лукіянчук.

Мітингувальники прийшли з транспарантами

Звернення до Порошенка прийняли одноголосно

На мітинг прийшли близько сотні людей, серед чорнобильці, афганці, учасники АТО

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую