ye-logo.v1.2
17 Червня, 2019

У День скорботи і пам’яті жертв війни хмельничани вшанували загиблих

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1165
Вшанувати пам'ять жертв війни зібралися ветерани, представники влади та громадськість
Вшанувати пам'ять жертв війни зібралися ветерани, представники влади та громадськість. Фото: автора

Рівно 75 років тому нацистська Німеччина напала на Радянський Союз.

Сьогодні, 22 червня, на військовому кладовищі у Хмельницькому зібралися ветерани, представники влади та громадськість. Із квітами та вони прийшли вшанувати подвиг воїнів та згадати той перший день Другої світової війни. 

“Коли розпочиналась війна я вже був курсантом. Пам'ятаю, у той день не було ранкової зарядки, ми поснідали і відразу надійшла команда провітрити намети. Через 10-15 хвилин пролунав сигнал “Тривога”. Ми подумали що нам зіпсували вихідний день. Таким як я, 18-річним хлопцям, не було страшно, бо ми до кінця не розуміли, що відбувається. Страшно стало пізніше!, - розповідає Зільман Єлєвіц.

Ветеран двічі був поранений, один раз контужений, і війну пройшов від початку до кінця. Каже, що обов'язок змушував бути безстрашним. За свою безстрашність, отримав 8 бойових орденів і більше 10 інших різних нагород.

Хмельничани приходи із портретами загиблих родичів

“Мені на час початку війни виповнилось 17 років. Сьогодні якраз 75 років як я добровільно пішов до армії і прийняв перше бойове хрещення. Воював в обороні Києва, Курській битві, зняття останнього кільця Балканів і Ленінграду, звільняння Талліна та інші. І так я воював з першого до останнього війни на фронті”, - розповідає Іван Бабак.

22 червня минає рівно 75 років з початку Другої світової війни

Він закликає усі питання не зі зброєю в руках, а за мирним столом. Просить не забувати мир і бути готовим до захисту країни.

“Сьогодні я прийшов із табличкою, на якій фото моїх дідусів та і брата мого батька. Вони люди скромні були і не дуже щось розказували про ті часи. Їх нагороди я знайшов в Інтернеті, там інформація вся оцифрована є. У всіх українців хтось воював на фронті”, - розповідає хмельничанин Олександр Остапенко.

Вшанувати пам'ять усіх тих, хто воював, прийшли представники влади

Чоловік розповідає, що з табличкою він приходив і у минулому році. 

Мешканці міста пам'ятають своїх рідних, які воювали за мир

Учасники заходу поклали квіти до пам'ятника 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео