ye-logo.v1.2

Все, що потрібно знати про хутро...

Суспільство 12876

«Проскурівський телеграф» дізнавався цікаве про хутро та його власників.

Мабуть, кожна жінка мріє мати у своєму гардеробі ще одну або хоч одну хутряну шубу. І це бажання не залежить від віку чи соціального стану. Каракуль і песець, норка і соболь, шуби з цього хутра підкорюють жіночі серця розмаїттям фасонів, кольорів і поєднанням різних видів хутра. 

Тепло…
Якщо орієнтуватися на те, що головне завдання шуби – зігрівати власницю, то, можна сказати, що найтепліше хутро у лисиці та мутона (якісно вироблена овчина). Далі, за теплозатримуючими властивостями, йдуть соболь, песець, котик, бобер, за ними – шиншила, нутрія та норка з каракулем. Найхолодніші хутра – у бабака і горностая.

Якість…
При виборі хутра варто, насамперед, визначитися з терміном, як довго ви плануєте його носити. За еталон стійкості прийнято вважати хутро річкової видри і морського бобра. Вони найдовговічніші і можуть витримати понад 20 зимових сезонів. Хоча, багато залежить від якості хутра, його обробки та догляду. Якщо хутро видри і бобра взяти за стовідсотковий показник, то слідом за ними, десь відсотків сімдесят, набирає норка і трохи менше – каракуль. Ондатра, згідно цих розрахунків, набирає по стійкості близько сорок відсотків, а кролик – лише п’ять.
Щоб не вскочити в халепу, при покупці шуби слід перевірити хутро на «стійкість», погладжуючи рукою ворс зверху вниз і знизу вгору. Ворс повинен швидко повертатися до початкової форми, не обсипатися і не ламатися. Також він має бути шовковистим, і не залишати відчуття «жирного». Якісне хутро має блиск, але в жодному разі не виглядає злиплим.
«По всій поверхні виробу ворс має бути рівної довжини і однаково густим. Не зайвим буде посмикати хутро в різних місцях виробу – волоски повинні триматися міцно. Якщо ж хутро підіпріло, вони легко відриваються. Таку шубу брати неварто», – зізнаються продавці-консультанти магазинів хутра. Можна також заглянути під підкладку. На довгих хутряних виробах знизу її зазвичай не пристрочують. Це, до речі, хороший показник: значить, виробникові нічого приховувати. Ретельно огляньте всі шви і місця з’єднання шкірок. Вони повинні бути зшиті, а не склеєні. Щоб перевірити якість швів, потрібно розсунути хутро пальцями і розглянути, наскільки якісно і охайно вони зроблені, чи не стирчать нитки.

Догляд…
Якщо ви бажаєте довготривалого життя вашій шубі, відмовтесь від звички носити на плечах сумку, інакше хутро зітреться й облисіє. Якщо під час носіння ваша шуба намокла, дайте їй висохнути природним шляхом у сухому прохолодному місці. Не використовуйте штучне тепло (ніяких фенів і прасок!). Щітки і гребінці також недоречні. Щоб відновити м’якість і пухнастість ворсу, гарненько струсніть шубу, коли хутро висохне.

КАЖУТЬ, ЩО
… Хутро, що має довгий ворс, наприклад, лисиця, песець або єнот, несуть надзвичайно могутній еротичний і емоційний заряди. Його не рекомендують носити людям з підвищеним темпераментом.
… Хутро з коротким ворсом, наприклад, норка, соболь і шиншила, володіють холодною аурою, що додає їм чарівний ореол благородства. Тому коротке хутро несе відтінок зарозумілості. Хто носить такі хутра, зберігає і накопичує природну чарівність. Воно відмінно підходить людям з підвищеною емоційністю.

Марія Ясіновська, співачка: «У мене є дві норкові шуби, одна коротка, друга – довга. Я собі купила їх після того, як гастролювала по країнах Європи та Америки. Мені подобаються шуби з лисиці і чорнобурки, але з моїм зростом їх носити не можна, бо я тоді виглядатиму як «колобок». Не можу сказати, що дуже люблю шуби, просто мені, як артистці потрібно берегти себе і свій голос, тому я ношу шуби, щоб було тепло. Добре, що сучасні технології обробки шкіри не потребують особливого догляду за хутром».

Валентина Шулевська, керуюча Хмельницькою обласною філією ПАТ «Укрсоцбанк»: «Для мене шуба – це не щось важливе, а просто зручна річ, яку можна носити, і в ній буде тепло. Свою норкову шубу, яку я сама собу купила у Києві, ношу як пальто, вона зручна для поїздок у автомобілі. Норка – найменш примхлива і при наших погодних умовах вона практична і не потребує особливого догляду. Ходити в ній вечорами не боюся, бо сьогодні на кожній другій жінці шуба, до того ж найбільша цінність для людини її життя, а не щось матеріальне.»

Ольга Самбір, адвокат
«Маю кілька шуб, бо дуже люблю комфортний зимовий одяг і хутра зокрема. Це ж класика, воно ніколи не виходить з моди. Тому на різну погоду є різні речі, нічого не лежить. Усе зимове завжди купую у своєї подруги, яка давно є моєю клієнткою, років шість поспіль. Нещодавно вона привезла хутряну куртку із хутра поні, з норковим коміром та оздобленням. Мені так сподобався фасон, що я відразу захотіла її залишити собі. Нині найчастіше вдягаю саме цю куртку».

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую