ye-logo.v1.2

У Хмельницькому відкрилась виставка "Переможці", присвячена героям АТО з протезами

Суспільство 3703
Експозицію можна буде побачити до 21 жовтня
Експозицію можна буде побачити до 21 жовтня. Фото: автора

Мета проекту – змінити ставлення суспільства до людей з інвалідністю.

 Хмельницький цієї суботи, 8 жовтня, зустрів соціальний мультимедійний проект "Переможці", присвячений героям АТО з протезами. Виставку презентували у Хмельницькій дитячій художній школі куратор проекту, ведуча новин ТСН Соломія Вітвіцька, співачка Марія Бурмака, а також «переможці» - бійці АТО.

Як розповіла Соломія Вітвіцька, мета проекту – змінити ставлення суспільства до людей з інвалідністю. На її думку, ці зміни вже відбуваються, і важливо приводити на виставку дітей. Тут представлені неймовірні історії 17 бійців і однієї жінки-волонтера, які втратили частини тіла під час бойових дій на сході України, але не втратили сили духу.

«У нас є й практичні результати, ми й пандуси будуємо. Окрім того, за кошти з продажу спецвипуску журналу «VIVA» 5 протезистів відправили до Канади на навчання. Це вже великий прорив для України, коли тут можна робити якісні хороші протези», - говорить Соломія Вітвіцька.

За словами бійців – учасників проекту, вони наче заново народилися. Участь у ньому допомогла позбавитися комплексів і повернутися до мирного життя. На їхню думку, ці світлини повинні показати, що жага до життя дозволить подолати будь-які перешкоди.

Соломія Вітвіцька стала куратором проекту

«Я став більш життєлюбний, розкутий. Щодня дякую Богу, що живу. Поки заново не народишся, не розумієш, який прекрасний світ. Насправді дуже важко було повертатися до життя. Коли тут зовсім по-іншому, люди гуляють, їдять морозиво, нічого не відбувається. Я поступово адаптувався, це наче дві паралельні реальності. Всяке може бути в житті. Людина є людиною, навіть залишаючись без рук чи ніг, головне перемогти біль», - каже Анатолій Фатєєв.

Лікарю вручили сертифікат на навчання у Канаді

Ініціатором та організатором проведення виставки у місті став засновник фундації "Аграрна наддержава" Андрій Гордійчук. Меценат підтримав головну мету проекту – розвиток сучасного протезування, профінансувавши професійне навчання у Канаді для лікаря-протезиста з Хмельницького державного протезно-ортопедичного підприємства.

Світлини показують, що життя бійців не закінчилось

Експозицію можна буде побачити до 21 жовтня. Далі виставка поїде в Суми, є плани показати її закордоном.

Фотовиставку «Переможці» можна подивитися у виставковій залі дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва (вул. Проскурівська, 65). Вхід вільний.


Відкриття проекту 'Переможці' у Хмельницькому YeUa

З "Переможцями" фотографувалися і брали автографи

Для присутніх заспівала Марія Бурмака

 Виставка має і практичні результати - у містах створюють пандуси

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую