ye-logo.v1.2

Абонплата за газ: скільки платитимуть мешканці Хмельниччини

Суспільство 8109
З 1 квітня доведеться платити не тільки за газ, а й за потужність
З 1 квітня доведеться платити не тільки за газ, а й за потужність. Фото: з архіву

З 1 квітня вводиться нова система оплати за використаний газ.

 За квітень українці отримають окремий платіж за газ як товар і окремий — за витрати на його доставку і розподіл серед споживачів. Відповідне рішення 28 березня ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). У «Хмельницькгазі» пояснюють, що плата за доставку газу є фактично абонплатою за підключення до системи газопостачання, яка розраховуватиметься, згідно потужності вашого лічильника.

Нині роздрібна ціна на природний газ для побутових споживачів встановленана рівні 6879 грн за 1000 куб. м (з ПДВ). Закладена у ній вартість послуг транспортування та розподілу природного газу складає лише 13 відсотків. Тепер її фактично відокремили.

Як нарікають у «Хмельницькгазі», в них самих більше запитань, ніж відповідей, тому конкретно сказати: платитимемо менше чи більше і наскільки - не беруться. Що вже відомо - це те, що плата за газ, насправді, знизиться, тому що з його вартості будуть виключені платежі за транспортування та розподіл. Але абонплата для багатьох може бути більшою за вартість спожитого палива. Навіть якщо ви не користуєтеся газом впродовж місяця, доведеться платити.

У "Хмельницькгазі" роз'яснювали нововведення. Фото автора

«З 1 квітня за газ доведеться платити по двох рахунках: за показами лічильника та абонентську плату – плату за потужність. Ця плата йтиме на рахунок «Хмельницькгазу», який розраховуватиметься нею з «Укртрансгазом», - говорить комерційний директор ПАТ «Хмельницькгаз» Віталій Рейда.

Віталій Рейда зауважив, що багато запитань досі без відповідей

За його словами, плата за потужність буде вимірюватися, згідно типорозміру лічильника, який встановлений у споживача. До прикладу, в населення це лічильники типу G-1,6 (якщо в квартирі встановлено лише газову плиту), G-2,5 або G-4 (є ще газова колонка) чи G-6 (є газова плита, котел).

Перелік існуючих лічильників за потужністю. Фото: biz.censor.net.ua

«Вартість на сьогодні не визначена, орієнтовно з лічильником G-1,6 абонплата буде близько 49-50 гривень. У нашій області більшість споживачів (близько 200 тисяч) користуються лічильником G-4, тоді вона становитиме близько 120 гривень на місяць. Якщо це лічильник G-6, то розмір абонплати – 200 гривень. Це поки неофіційні цифри. Ми не встановлюємо ціну на газ, але теоретично вона має зменшитися», - пояснює Віталій Рейда.

Як тільки будуть конкретні розрахунки, зазначає Віталій Рейда, вони будуть оприлюднені. До 5-10 квітня, обіцяють у «Хмельницькгазі, на всі запитання відповіді вже знатимуть. Зауважимо лише, що вже точно відомо, що на абонентську плату не поширюватиметься субсидія.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую