ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Сьогодні три роки, як в Україні офіційно оголосили про початок АТО

Суспільство 4071
13 квітня 2014 року Рада національної безпеки і оборони України оголосила про початок антитерористичної операції в східній частині України.
13 квітня 2014 року Рада національної безпеки і оборони України оголосила про початок антитерористичної операції в східній частині України.. Фото: styknews.info

За цей час загинуло за різними даними майже 160 представників Хмельниччини.

Збройний конфлікт, що виник на територіях Донецької та Луганської областей України між організованими та керованими Російською федерацією незаконними збройними формуваннями так званих Донецької і Луганської «народних республік», припав на середину квітня 2014 року коли озброєні групи проросійських активістів захопили адміністративні будівлі та відділки міліції у Слов'янську, Артемівську та Краматорську.

13 квітня 2014 року Рада національної безпеки і оборони України оголосила про початок антитерористичної операції в східній частині України.

Олександр Турчинов, який на той момент виконував обов’язки президента України, заявив, що війну проти України веде Російська Федерація. 14 квітня він підписав відповідний указ про виконання прийнятого рішення РНБО “Про невідкладні заходи з подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України”.

Першими, хто зіткнувся з ворогом, були прикордонники і сьогодні, на стройовому плацу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького ректор генерал-майор Олег Шинкарук разом із персоналом вишу вшанували світлу пам'ять тих Героїв-прикордонників, які до останнього подиху захищали суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України.

«Більше 16 тисяч прикордонників вже пройшли горнило антитерористичної операції, 600 із них військовослужбовці нашої академії. Внаслідок неоголошеної війни Україна зазнала масштабних людських, територіальних, економічних втрат. В ході збройних протистоянь загинуло 67 прикордонників, в тому числі 8 випускників академії», – зазначив під час свого виступу ректор генерал-майор Олег Шинкарук.

Українська ціна свободи в антитерористичній операції сягає десятки життів. Всього, з початку АТО загинуло понад дві з половиною тисячі українських військовослужбовців різних силових структур. Лише цього року від ворожих обстрілів загинули 69 військовослужбовців ЗСУ та понад 420 були поранені.

Загалом за три роки неоголошеної війни загинуло 158 подолян.  Про Героїв, які поклали життя за Україну, можна прочитати у Книзі пам'яті (дані оновлюються).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую