ye-logo.v1.2

У Деражні католицький костел та православна церква межують через дорогу

Суспільство 5285
Фото: автора

Мабуть, для кожного з нас відвідування храму – це щось дуже святе.

І немає значення, представниками якої з конфесій ми є – православ’я чи католицизму – ми, християни, однаково любимо та віримо в Бога. Дуже прикро, що будні нашого часу пролітають шаленим темпом, і багато вірян відвідують храми Божі лише у великі свята, а особливо на Великдень – найважливіше церковне свято, що відзначається усім християнським світом. День Воскресіння Христового є символом вічного життя, перемоги над смертю і очищення від гріхів. Це свято, коли варто відкласти «на потім» проблеми, суперечки, робочі питання. Це день, коли усі родини збираються за святковим столом, помолитися, вибачитися та пробачити, і просто порадіти моментам, проведеним разом. Часто православні і католики відзначають Великдень в різні дні. Причина в тому, що ці церкви здійснюють літочислення за різними календарями. Православні християни - за юліанським, а католики - за григоріанським. А ось Великдень 2017 за обома календарями святкується в один і той же день.

У Деражні католицький костел та православна церква межують через дорогу. Мабуть, не в одного гостя міста закрадалося питання: хто ж їх тут так збудував і чи не бентежить таке сусідство самих вірян. У місті є багато родин, де частина православні, а частина — католики. Християни звикли до того, що досить часто подружжя утворюються з представників різних конфесій, вінчаються такі пари також за особистим вибором храму, і дітей охрещують відповідно.

Тому й не дивно, коли у неділю вранці можна спостерігати таку картину: як чоловік з дітьми повертає на богослужіння до православної церкви, а дружина з батьками – до католицького храму. Деякі віряни навіть тішаться, що цьогоріч святкуватимуть Великдень в один день, мовляв, і економніше стіл накрити, і усі члени родини зможуть зібратися за одним великим святковим столом.

На тему богословських стосунків священики вищезгаданих храмів не спілкуються, як запевняє протоієрей Свято-Михайлівського храму. «Ми поважаємо почуття віруючих, які ходять до костелу, — стверджує отець Георгій Чернятинський, — Наша церква вчить жити по любові, бо лиш тоді ми будемо справжніми учнями Христа».

«Всі ми є християни, і головна заповідь в християнстві – любити один одного. Це є основа основ, яку повинні пам’ятати представники різних конфесій», — запевняє настоятель Парафії Святої Анни отець Валерій Конончук. Перед Великоднем у католиків є так зване Пасхальне Тридення, яке, згідно з Григоріянським календарем, розпочинається у Великий Четвер, коли Спаситель на Тайній Вечері перед Своєю смертю на хресті установив перше Таїнство Своїх страждань.

Пасхальна Літургія відбуватиметься тут у неділю о пів на одинадцяту годину дня.

Олена САВУЛЯК.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую