ye-logo.v1.2

Мешканцям Хмельницького пропонують обрати місця для розташування кіосків

Суспільство 3939 1
Кіоски у Хмельницькому виглядатимуть однаково
Кіоски у Хмельницькому виглядатимуть однаково. Фото: автора

Хмельничани зможуть визначитись із розміщенням МАФів.

 У Хмельницькому запровадили публічні консультації для вивчення думки громади щодо різних проблем, що стосуються міста. Сьогодні, 15 травня, презентували проект консультацій з питань розміщення малих архітектурних форм (МАФів). Кожен мешканець за допомогою спеціального ресурсу може запропонувати свій варіант, де у місті доцільніше розмістити кіоски.

В обласному центрі, як по всій Україні, нині існує проблема з хаотичним розташуванням МАФів. Допомогти вирішити її взялись активісти кампанії Стеж за грошима.  Як пояснив координатор кампанії Олег Черненко, проект має дорадчу функцію. На спеціальному сайті триватиме опитування до кінця травня щодо місць розташування кіосків. На початок червня вже буде результат – це перший етап. Далі опитування стосуватиметься того, як саме мають виглядати МАФи, адже вони повинні мати єдиний архетип. Цей етап завершиться наприкінці червня. 

Сайт-опитування презентували 15 травня

Міський голова Олександр Симчишин зауважив, що це перша публічна консультація в Хмельницькому. Для міськради це ще один крок, пов'язаний із відкритістю.

«Я бачу цей проект як міні-міський референдум, який дозволяє побачити думку активних людей стосовно тієї чи іншої проблеми. Якщо вийде все добре щодо першого питання, будемо такі речі використовувати в подальшому», - каже Олександр Симчишин.

Олександр Симчишин назвав проект "міні-міським" референдумом

Нині в Хмельницькому є 940 тимчасових споруд. Заступник міського голови Андрій Бондаренко нагадав, що центральну частину Хмельницького мають повністю звільнити від МАФів. Виняток – кіоски, які торгують пресою. Щоб тимчасові споруди гармонійно вписувалися в архітектуру міста, їх планують зробити однаковими відповідно до затвердженого архетипу.

Варіанти для фасадів кіосків

В опитуванні містянам запропонували визначитися щодо розташування МАФів серед таких місць:

1. Зупинки громадського транспорту
2. Парки і сквери міста
3. Ринки міста
4. Заїзди у житлові квартали
5. Всередині житлових кварталів
6. Поблизу залізничних та автобусних вокзалів
7. Взагалі не розміщувати у місті Хмельницькому.

Проголосувати хмельничани зможуть трьома способами: через спеціальний сайт (є пряме посилання на сайті міської ради «Ваша думка»), смс-повідомленням на номер 093-177-00-35 з текстом «6499+№ відповіді» (вартість, згідно тарифу вашого оператора), або варіант - звернутись у відділ звернення громадян.

Після завершення проекту сайт-опитування активісти згодні безкоштовно передати у користування владі. Механізм публічних консультацій реалізовується за підтримки Національного демократичного інституту та посольства Канади в Україні.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую