ye-logo.v1.2

Чотирилапі модники

Суспільство 2610
Фото: Валерій Іванюк

Забаганки господарів чи необхідність?

З настанням холодів собак у комбінезонах, черевичках та шапочках, аналогічних до вбрання їхніх господарів, на вулицях міста значно побільшало. Виявляється для братів наших менших існує також чимало гарненьких речей, які вони носять залежно від пори року, температури повітря та вподобань своїх власників.
Якщо зробити екскурсію в якийсь із хмельницьких зоомагазинів, то асортимент різноманітних аксесуарів для тварин може неабияк здивувати. Нашийники, сумки, подушки, ковдри, браслети та інше… А ось одягу для домашніх улюбленців у них, звісно, не стільки, скільки у модних бутиках для місцевих модниць, але все ж таки, ходити „голими” тваринкам не доведеться. Хоча власники чотирилапих, зізнаються, що при виборі речей для котячо-собачих гардеробів віддають перевагу Інтернет-магазинам.
Найпопулярніший одяг для братів наших менших – комбінезони. Вони захищають спину й живіт тварини і бувають двох видів - легкі, для захисту від дощу та бруду, й утеплені, для морозної погоди. Щодо тканин, то комбінезони повинні бути легкими і приємними для тварини. Тому у виробництві дуже часто застосовують хутро (натуральне або штучне). „Хутро не подразнює шкіру тварини та добре зігріває, – запевняє консультант Інтернет-магазину Іван. – На ньому є заклепки, підтяжки. Тому можна відрегулювати комбінезон, відповідно до особливостей статури вашого собаки, аби йому було зручно рухатися. Окрім того, на деяких комбінезонах є блискучі застережні смуги, щоби в темряві не збив автомобіль. Для того, аби правильно підібрати одяг для собаки, перед походом до зоомагазину виміряйте довжину тварини від шиї до хвоста, а також об’єм талії та грудної клітини”.
В асортименті, за звичай, є різні кольори та розміри. Їх охоче купують власники маленьких та короткошерстих собак. Вартість одного такого комбінезона в середньому обійдеться у 80-100 гривень (враховуючи витрати на доставку). До комбінезона власники собак та кішок беруть шапки-вушанки, підшиті хутром. Вони також є різних розмірів.
Якщо ж ваш улюбленець має довге хутро і в комбінезоні йому буде спекотно, то можна придбати йому спортивний светр із капюшоном із натуральної байки. Варто подбати і про взуття для домашнього улюбленця. „Воно захистить його лапи від солі, якою посипають дороги і також вбереже тваринку від холоду”, – каже пан Іван.
Для тих, кого з якихось причин не задовольняють речі із зоомагазинів, а також господарів-модників, які прагнуть, аби їхня тваринка була вбрана ексклюзивно, ідеальний варіант – пошити вбрання для неї власноруч. „Кілька років тому, – розповідає хмельничанка Ірина, власниця пекінеса, – коли у Хмельницькому знайти щось з одягу для собачок було неможливо, я сплела для Глаші кофтинку з зеленої та рожевої пряж. Вийшло дуже мило. Вона досі у неї найулюбленіша, хоча вже маємо іще дві. Коли Глаша хоче іти на двір гуляти, то приносить її до мене, мовляв, одягай вже і пішли!”.
Одяг для кішок та собак, виявляється, зовсім не примха господарів. Тому взимку, радять спеціалісти та досвідчені власники тваринок-змерзлюків, варто подбати не лише про свій комфорт, а й про домашніх улюбленців, зокрема тих, які часто бувають на вулиці.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую