ye-logo.v1.2

Кишкові палички і гепатит А: чи безпечна вода у Південному Бузі

Суспільство 4299
Перевищення норми забруднюючих і небезпечних речовин не виявили
Перевищення норми забруднюючих і небезпечних речовин не виявили. Фото: автора

Водну артерію міста перевірили на придатність до використання.

Хмельницький обласний центр з гідрометеорології, «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» та «Хмельницькводоканал» опублікували результати дослідження стану забруднення Південного Бугу в межах міста.

Перша установа з початку купального сезону бере проби води в районі міського пляжу один раз на два тижні. І за результатами їх досліджень від 7 серпня, санітарно-хімічний показник pH, концентрація розчиненого кисню, мінеральний склад за сухим залишком не перевищують нормативних показників; індекс лактозопозитивних кишкових паличок і колі-фагів, відсутність патогенних мікроорганізмів відповідають вимогам; нуклеїнова кислота ентеровірусів та аденовірусів не виділені, антиген вірусного гепатиту А не виявлено. Відтак водний об’єкт придатний для всіх видів водокористування.

Також у лабораторії дослідили якість питної води у фонтанчиках на території пляжу. І відповідно до результатів вона відповідає вимогам питної води, призначеної для споживання людиною.

Щодо забруднення поверхневих вод Південного Бугу у місті Хмельницькому, то обласний центр з гідрометеорології проводив спостереження 26 липня у закріплених двох створах – 0,7 км. вище міста і 1 км. нижче міста. І відповідно до їх висновків, перевищення гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин виявлено по азоту амонійному, хрому, фенолам і марганцю. Показники рН та розчиненого кисню відповідали вимогам «Санітарних правил і норм охорони від забруднення». А вміст решти забруднюючих речовин був задовільним і нижчим за рівень ГДК.

Вода у Південному Бузі та у фонтанчиках на пляжі придатна для користування

А те, що вода у річці зелена і цвіте, пояснюють високою температурою у літній період.

«Запроваджено щоденне вимірювання вмісту розчиненого кисню у водосховищі та річці в межах міста. Загалом, висока температура у літній період щороку спричиняє масове «цвітіння» води і, як наслідок, зниження у воді розчиненого кисню та зростання показників, що характеризують органічне забруднення. Кисневий режим у цілому був задовільним, динаміка зміни його концентрацій відповідала сезонним закономірностям», – розповіла Інна Куцка, заступник начальника управління і начальник відділу з питань екології та контролю за благоустроєм міста.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую