ye-logo.v1.2

Навчання одного учня у профтехзакладі обійдеться бюджету Хмельницького у 32 тисячі гривень

Суспільство 2998
Місто Хмельницький сформувало замовлення на 800 учнів
Місто Хмельницький сформувало замовлення на 800 учнів. Фото: www.lvivpost.net

Посадовці не можуть домовитись щодо кількості регіонального замовлення.

У Хмельницькому працює шість закладів професійно-технічної освіти. Усі вони підпорядковані Хмельницькій облдержадміністрації й частково фінансуються з міського бюджету. Навесні цього року міська влада сформувала замовлення на 800 осіб, які навчатимуться у міських профтехзакладах, за них і згодна заплатити. Проте, як повідомив директор департаменту освіти та науки Хмельницької міськради Роман Миколаїв на засіданні робочої групи, 15 серпня, область же надіслала документ, в якому йдеться про 1150 місць.

“Навесні, разом із робочою групою ОДА, місто озвучило, що виходячи зі статистичних даних по працевлаштуванню в місті випускників ПТНЗ, ми сформували замовлення у 800 осіб. Натомість, до нас надійшло розпорядження Хмельницької ОДА, у якому йдеться про 1150 місць. Профтехзаклади міста уже набрали 864 учнів і перевищили замовлення. З міським департаментом цього ніхто не узгоджував. Я буду рекомендувати суворо дотримуватися регіонального замовлення у кількості 800 осіб”, - зазначив Роман Дмитрович.

За його словами, середня вартість навчання одного учня у професійно-технічному закладі міста становить 32 тисячі гривень. Роман Миколаїв каже, що ця сума більша за ту, яку виділяють на дитину в дитячому садочку і спецзакладах.

Закладами профтехосвіти міський департамент не керує

У департаменті освіти та науки Хмельницької ОДА розповідають, що цифра 1150 базується на договорах між навчальними закладами із міськими підприємствами. Саме стільки фахівців замовили роботодавці. Окрім того, існує проект підготовки кадрів на 3 роки, в якому теж вказане це число учнів. 

“Місто замовило по 30 токарів, мулярів, малярів-штукатурів, електрозварювальників ручного зварювання (газозварників), кухарів, дорожніх робітників. Також 60 кравців-закрійників, 500 швачок і 30 дизайнерів одягу, які взагалі навчають у ВНЗ. Є й замовлення на 30 осіб інтегрованої професії - слюсар сантехнік і слюсар з ремонту автомобілів. Ми попросили міський департамент перелік підприємств міста, які потребують цих працівників і під час навчання учні підуть туди на практику. Відповіді немає”, - стверджує начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Хмельницької ОДА Антоніна Харчук.

Під час засідання робочої групи домовились про подальші перемовини для вирішення питання

Наступне засідання робочої групи відбудеться у вересні. Антоніна Михайлівна розповідає, що чекатимуть завершення вступної компанії. Можливо й учнів буде менше ніж 800. Але, якщо місто здійснить замовлення лише по перелічених вище професіях, то доведеться звільнити третину викладачів і майстрів, а обласний департамент звинуватять у вузькопрофільному забезпечені ринки праці міста.

Як повідомили під час засідання робочої групи фахівці управління фінансів міськради, цьогоріч із бюджету планують виділити на ПТНЗ 82 мільйони гривень. Проте і їх наразі не має — не вистачає понад 10 мільйонів, їх сподіваються віднайдуть до кінця року.

Додамо, що вступна кампанія у закладах профтехосвіти завершується 31 серпня. З 25 серпня почнуть формуватись списки учнів рекомендованих до зарахування. 
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую