ye-logo.v1.2
24 Листопада, 2020

Новий наркотик у хмельницьких школах: фейк чи правда?

Суспільство 10196 1
І хоч офіційно немає жодного підтвердження про появу нових наркотиків, дітям слід нагадувати, щоб вони ніколи нічого не брали в незнайомців. Навіть цукерок
І хоч офіційно немає жодного підтвердження про появу нових наркотиків, дітям слід нагадувати, щоб вони ніколи нічого не брали в незнайомців. Навіть цукерок. Фото: theherald.com.au

Вже тиждень поширюється інформація про наркотичні цукерки «суниця» або «полуниця».

У соцмережах продовжують поширювати інформацію про появу нового наркотика - шипучих цукерок. Навіть є повідомлення, що в Хмельницькому одна дитина, яку пригостила невідома особа, потрапила до лікарні. Що ж відбувається?

Першу згадку про небезпечні цукерки ми знайшли на одному з українських інтернет-ресурсів. Джерело інформації – пост у «Фейсбуці» Марини Ставнійчук, екс-заступниці Глави Адміністрації Президента України. Щоправда, в новині сайт посилається не на саме повідомлення зі сторінки у «Фейсбуці», а на скріншот (тобто, копію, у вигляді картинки). Відшукати ж оригінал не вдалося. На сторінці пані Марини нічого подібного немає.

 

Ось таке наче повідомлення було на сторінці Марини  Ставнійчук у "Фейсбуці".

Цікаве й інше - мова повідомлення. Якщо проаналізувати сторінку Ставнійчук, то вона пише українською. А тут… російською. Процитуємо: «Выглядит наркотическое вещество как кристаллы или клубничные поп-рок (конфета, которая шипит и «тает» во рту). Он также пахнет земляникой и раздается детям в школьных дворах... Ребенок съел это думая, что это конфета, и его доставили в больницу в тяжелом состоянии».

За декілька днів не лише у «Фейсбуці», а й в месенджері «Вайбер» деякі хмельничани почали отримувати повідомлення, що в Хмельницькому учень 8 класу спробував наркотик-суницю та потрапив до лікарні!

Повідомлення про начебто випадок у Хмельницькому.

«У нас нічого подібного не було», - заявила журналісту сайту «Є» Віра Руда, головний лікар Хмельницької дитячої обласної лікарні. «У нас також не було таких випадків», - зауважив нам керівник медичної галузі Хмельницького Борис Ткач.

«Ми перевіряли інформацію про наркотики, які можуть роздавати дітям біля шкіл, - каже Катерина Шуприган, інспектор сектору комунікації поліції Хмельницької області. – Тримаємо ситуацію на контролі. Але станом на ранок 18 жовтня на території нашої області не було жодного зафіксованого випадку, який би свідчив про те, що нашим дітям хтось роздає наркотики під назвою «суниця» чи «полуниця».

Утім, у поліції радять все одно розповісти дітям про ймовірну загрозу.

«Незалежно від того, чи існують такі наркотики чи ні, діти завжди мають пам’ятати одне – брати щось від незнайомців неможна», - продовжує Катерина Шуприган.

У поліції радять пояснити батькам й інше – навіть якщо їхню дитину пригощає товариш чи подружка, то слід уточнити, де вони взяла цю цукерку чи жуйку. Якщо в незнайомця - слід відмовитися.

До речі, на пост Марини Ставнійчук про появу нових наркотиків посилаються не лише українські ЗМІ, а й російські. Щоправда, знову ж таки – на скріншот, а не оригінал на її сторінці. Можливо, вона видалила своє російськомовне повідомлення, а може його і не було?! На жаль, відповіді на це запитання від Марини Ставнійчук ми не отримали. Але... Зауважимо, зробити «потрібний» скріншот «потрібної» людини дуже легко. Не вірите? Демонструємо:

Щоб продемонструвати читачам, як можна змінити пост у "Фейсбуці" на чужій сторінці, ми взяли повідомлення Марини Ставнійчук від 8 жовтня, в якому вона вітає з Днем юриста. А потім... "переробили" його менш, ніж за хвилину. Перепрошуємо, але просто хотіли показати, як дуже легко ввести в оману читачів, публікуючи скріншоти повідомлень із "Фейсбуку".

Коментарі:

18.10.2017 22:02

Image attached

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую