ye-logo.v1.2

Що буде, якщо суду не буде: долю «перевізників» Хмельницького має визначити Вінницька апеляція

Суспільство 2188
При призначенні тимчасових перевізників малогабаритний транспорт залучатимуть в останню чергу.
При призначенні тимчасових перевізників малогабаритний транспорт залучатимуть в останню чергу. . Фото: автора

Проведення конкурсу із організації пасажирських перевезень у Хмельницькому відкладається на невизначений термін.

За попередніми даними, вчора 6 листопада, був той день, коли Хмельницька міська рада, згідно із рішенням суду, мала б прийняти документи у ПП "АТП Поділля Тур" і призначити нову дату конкурсу (вперше конкурс мав відбутися 23 жовтня - авт.). Але… за умови, якщо ніхто не подасть апеляцію на рішення суду. Апеляцію подали, а значить конкурс переноситься на невизначений термін.

Апеляцію подали 30 жовтня перевізники, які вчасно подали свої документи на конкурс і вважають, що суд своїм рішення порушив їхні права.

Апеляційну скаргу, за словами заступника міського голови Андрія Бондаренка, підписали представники ТОВ «РемБудТранс» та ТОВ «Хмельницьке таксі» Петро Кузьмін і Валентина Мороз відповідно, ФОП Мішин, та ФОП Марценюк.

«Ми хочемо, щоб конкурс відбувся і вважаємо, що суд поступив невірно, бо поставив нас в нерівні умови», – пояснює Петро Кузьмін.

«Апеляцію ми подали 30 жовтня через Хмельницький міськрайонний суд, тобто через той суд, який прийняв рішення, яке ми оскаржуємо. Зараз суд зобов’язанний нашу апеляційну скаргу, разом із матеріалами справи, направити у Вінницький апеляційний суд», – пояснює адвокат Юрій Ткачук, який представляє перевізників.

За його словами, у постанові Кабміну чітко вказано, що термін, у який мають бути подані документи на конкурс, встановлює робочий орган, тобто управління транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради. Управління встановило кінцевий термін – до 5 жовтня, в період роботи установи, тобто до 18:15.

«Кандидати на конкурс мали подати документи у саму установу, а не на пошту, у цей визначений термін. Суд першої інстанції потрактував, якщо особа подала документи на пошту 5 жовтня, то вона подала їх своєчасно. Але, документи можна подати на пошту в Харкові, або в Херсоні і вони будуть йти до Хмельницького ще кілька днів. Тому чітко було зазначено – подати документи до робочого органу до визначеного кінцевого терміну. Цим самим суд поставив учасників конкурсу у нерівні умови. Якщо суд каже, що особа, яка подала документи несвоєчасно, теж має право бути допущена до конкурсу, то порушуються права інших перевізників, які подали документи вчасно», – пояснює Юрій Ткачук.

Хто і як возитиме хмельничан з Нового року, поки невідомо і незрозуміло, коли буде відомо.

Коли саме відбудеться суд, поки сказати ніхто не береться, а на запитання, чи врахували перевізники, які подавали апеляційну скаргу, що розгляд справи може затягнутися і Хмельницька міська рада призначить тимчасових перевізників без конкурсу, Петро Кузьмін каже – такий варіант можливий.

У міській раді ж кажуть, засідання конкурсної комісії можуть провести тільки після оголошення рішення апеляційного суду.

«Якщо буде скасоване попереднє рішення, то ми відразу зможемо провести конкурс. А якщо рішення, все таки, буде на користь ПП «АТП Поділля Тур», то ми маємо прийняти документи від них, протягом десяти днів перевірити на відповідність законодавству і оголосити конкурс. Якщо суд затягнеться,то Хмельницька міська рада буде призначати тимчасових перевізників», – пояснює Андрій Бондаренко.

За його словами, останнє засідання виконавчого комітету має відбутися орієнтовно 14 грудня, а значить до того моменту мають визначитися із тимчасовими перевізниками. Якщо врахувати, що проект рішення має бути оприлюднений за 20 днів до проведення засідання виконавчого комітету, то виходить, що вже орієнтовно до 24 листопада буде відомо, хто може стати отим «тимчасовим перевізником».

Андрій Бондаренко каже, призначати тимчасових перевізників будуть «не на власний розсуд, а виходячи із потреб хмельничан».

«Всі, у кого є великі автобуси, ми їх призначимо на центральні і великі маршрути, потім середньогабаритний маршрутний транспорт і в останню чергу тих, які мають малогабаритний транспорт», – пояснює чиновник.

Тимчасові перевізники працюватимуть до моменту введення в дію рішення конкурсного комітету. Але коли це станеться, ніхто не знає.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую