ye-logo.v1.2
22 Квітня, 2019

Музей неоголошеної війни відкрили в Старокостянтинові

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1536
Фото: Фото зі сторінки Оксани Радушинської у Фейсбуку.

Сотні експонатів – світлини, артефакти з війни, особисті речі військовослужбовців… Учора в Старокостянтинові відкрити музей, який розповідатиме про війну на Сході

 Заклад розташований в місцевому гарнізонному Будинку офіцерів. За його створення взялися ще минулого року небайдужі містяни. Фото- та відеоматеріали для експозицій про учасників війни на Сході, спогади, розповіді про живих героїв та тих, чиє життя забрала війна, збирали усім містом.

«Чотири роки в Україні триває російсько-українська війна, якій дали назву АТО, – каже Оксана Радушинська, волонтерка, керівник місцевої громадської організації „Творча сотня „Рух до перемоги”. – Чотири роки втрат і здобутків, сліз і радості, крові і вогню. Це роки, котрі назавжди змінили нас і Україну. Чотири роки, котрі вже стали історією. Нашою історією. Старокостянтинівщина із перших днів агресії включилася у боротьбу. Черги добровольців біля військкомату, військовослужбовці, готові захищати країну, перші, хто вирушив на війну, перші, хто повернулися 200-тими… Ми зобов’язані збирати та зберігати історію Старокостянтинівщини у контексті АТО».

Один зі стендів музею розповідає саме про волонтерську діяльність творчої сотні. Уже третій рік поспіль колектив щомісяця виїжджає на Схід, допомагає військовослужбовцям Збройних Сил України, учасникам війни, котрі проходять лікування у шпиталях після поранень, армійцям на полігонах та цивільному населенню у зоні бойових дій.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята