ye-logo.v1.2
12 Серпня, 2020

У Хмельницькому можуть зрости тарифи на воду

Суспільство 1865
Поки підвищення тарифу на воду лише обговорили
Поки підвищення тарифу на воду лише обговорили. Фото: polvisti.com

Затвердять нові тарифи імовірно до кінця літа.

Учора, 16 квітня, у МКП «Хмельницькводоканал» обговорили можливе зростання тарифів на водопостачання та водовідведення. Як повідомляють у міській раді, окрім того, комунальники пропонують зрівняти вартість послуг централізованого водопостачання та водовідведення для багатоквартирних та приватних будинків. Відтак водопостачання коштуватиме 9 гривень 5 копійок за кубометр води, а водовідведення – 8 гривень 87 копійок.

«Корегування вартості відбувається через подорожчання складових тарифу, - розповідає Галина Павлощук, головний економіст МКП «Хмельницькводоканал». - А саме зростання вартості електроенергії, газопостачання та прожиткового мінімуму, плати за користування надрами, а також заробітної плати. Так, наприклад, тарифи на електроенергію зросли на 15% відносно передбачених підприємством на 2018 рік. Відповідно підприємство платить щомісячно на 588 тисяч гривень більше, аніж було закладено. А у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму та новою галузевою угодою, заробітна плата робітників зросла на 22%, а це ще 12 мільйонів гривень додаткових витрат».

За її словами, вартість ремонту та обслуговування лічильників до тарифу не входять, а здійснюватиметься за рахунок абонплати користувача. Нові тарифи уже пройшли стадію обговорення. Далі їх має затвердити НКРЕП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг). Ймовірно тарифи будуть прийняті в кінці серпня - на початку вересня цього року.

Нагадаємо, діючі тарифи набрали чинності 25 січня цього року. Наразі відпуск 1 кубометра води для багатоквартирного будинку коштує 7 гривень 42 копійки, для приватного сектору – 7 гривень 6 копійок. Водовідведення для багатоквартирних будинків коштує 6 гривень 89 копійок за 1 кубометр, для приватного сектору - 6 гривень 55.
 

Андрій ЗАВЕРУХА.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую