ye-logo.v1.2
18 Вересня, 2019

Будівельна афера: багатоповерхівку у центрі Хмельницькому здали в експлуатацію лише на папері

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 10047 1
Багатоповерхівку здали в експлуатацію ще у 2015 році
Багатоповерхівку здали в експлуатацію ще у 2015 році. Фото: автора

Власників квартир не пускають до придбаних багато років тому "квадратів".

Учора, 18 червня, біля скандального будівництва на розі вулиць Подільської та Грушевського, що в обласному центрі, відбулися збори власників квадратних метрів. Господарі елітного житла і комерційних площ запросили на зустріч міську владу, яку просили допомогти розібратись у справі скандального будівництва п'ятнадцятирічної давності.

Житловий будинок за адресою Подільська, 58, який 15 років тому почало будувати ЗАТ «Октант» ще у 2015 році, здали в експлуатацію, проте досі там так ніхто й не оселився. Окрім того, замість дитячого майданчика в дворі будинку з’явилась чотирьохповерхова добудова.

Вся історія будівництва елітного будинку з приміщеннями під магазини та підземною автостоянкою пов'язана із судовими процесами. Неодноразово міська влада ініціювала його знесення, як незаконної забудови, проте всі ці рішення оскаржувались забудовником та скасовувались. Згодом будинок передали інвесторам, тобто тим людям, хто заплатив за нього гроші будівельній компанії. Вони в свою чергу створили ЖБК «Подільський край», яку тоді очолив Михайло Бейлик.

Навесні 2016 пан Михайло запевняв, що до кінця року будинок мав повноцінно функціонувати. Минуло два роки, проте справа далі не посунулась, хіба запрацювали кілька комерційних приміщень на першому поверсі. Цьогоріч голову правління ЖБК знову переобрали, через те, що до пана Бейлика у співвласників виникло чимало питань.

На першому поверсі багатоповерхівки працюють комерційні приміщення

«Ми хочемо зрушити ситуацію з місця і вирішити питання з аудитом, бо за п’ять років головування Михайла Леонідовича не було жодного публічного річного звіту, - каже нинішня голова правління ЖБК “Подільський край” Людмила Романюк. - Але наразі зробити цього не можемо, бо нам не передали печатки і документів. На банківських рахунках кооперативу маємо нулі. У нас є лише декларація по здачі будинку від 2015 року і згідно з якою в будинку є всі комунікації».

За словами пані Людмили, власників квадратних метрів не впускають всередину багатоповерхівки. Двері відкривають незнайомі люди лише після виклику поліції. Голова правління каже, що директор будівництва пояснив це тим, що йдуть будівельні роботи на об’єкті. Обурюється, адже згідно з паперами всі будівельні роботи завершені ще в 2015 році і будинок зданий в експлуатацію.

Всередину власників впустили у супроводі поліції

«У нас є декларація про здачу цього будинку, де вказано, що під'єднали світло, воду, працює ліфт. Але те, що є насправді, зовсім не відповідає інформації на папері. Кооператив звернувся до міської влади, аби вона стала арбітром у цій справі і створила робочу групу, яка перевірить правомірність декларації 2015 року. Неодноразово інвестори звертались до правоохоронців, хочемо щоб вони прозвітували на сесії про виконані роботи у цій справі. Окрім того, на ділянці з'явилась чотирьохповерхова добудова, на яку теж немає документальних підстав», - каже Людмила Олександрівна.

Як повідомив директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич, департамент неодноразово звертався до Державної архітектурно-будівельно інспекції (далі ДАБІ) з проханням надати інформацію про добудови будинку на Подільській, 58. Проте точної відповіді жодного разу не отримали.

Збори відбулися всередині будинку на Подільській

«Департаменту надали інформацію лише про те, що будинок зданий в експлуатацію. Про ніякі добудови мова не ішла. Ми маємо не одну відповідь від ДАБІ, проте заходів ніяких щодо об'єкта вчинено не було. Запустилась тільки комерція на першому поверсі. Всі інші приміщення в підвішеному стані і це дійсно проблема, бо у 2015 році хтось таки зареєстрував цю декларацію», - каже Олександр Чорнієвич.

Він додає, що міська рада скасовувала рішення про будівництво багатоповерхівки, але його поновлювали. Посадовець радить домогтися проведення повної інвентаризації і після того, працювати далі над узаконенням будинку. 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую