ye-logo.v1.2

Навчатися ніколи не пізно або про нестандартний університет у Хмельницькому

Суспільство 3302
Восени буде новий набір слухачів до Університету
Восени буде новий набір слухачів до Університету. Фото: з архіву Віолети Ситник

Університет третього віку – проект для літніх людей.

З вересня минулого року у Хмельницькому на базі міського територіального центру соціального обслуговування діє Університет третього віку. Нещодавно перші 420 випускників отримали сертифікати про закінчення закладу. Як розповідає куратор Університету третього віку, соціальний працівник Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування, Віолета Ситник, бажаючих вступити в університет було дуже багато, близько 700 людей. 

«Бажаючих формували у групи по 15 людей та зараховували на 10 факультетів. Вони мали можливість вивчати прикладне мистецтво, іноземну мову, засвоювати комп’ютерну грамотність, слухати лекції з психології та правознавства, здобувати навички ландшафтного дизайну, виконувати практичні завдання зі збереження здоров’я, пошиття та ремонту одягу, займатися танцями і хоровим співом. Найпопулярнішими були факультети іноземних мов, оскільки пенсіонери за часів своєї молодості не мали можливості добре вивчити їх, а зараз усі курси платні, тому ніхто з них не може собі цього дозволити, та комп’ютерної грамотності, адже діти чи онуки часто дарують батькам, бабусям і дідусям різноманітні гаджети, а навчитись самостійно ними користуватись стареньким зовсім непросто. Навчання у нашому закладі абсолютно безкоштовне, а викладачі – це, в основному, працівники вищих навчальних закладів, тому вони справжні професіонали своєї справи», – розповідає пані Віолета.

За словами куратора, кожен слухач відвідує заняття на 2-3 факультетах, їм все цікаво, вони всьому хочуть навчитись, просять додаткових занять, тому з наступного року їм пообіцяли включити до переліку новий предмет – мистецтво дизайну. Пенсіонери так захопились заняттями, що й на канікули не хотіли йти. Багато з них продовжують приходити у центр «на канікулах», щоб займатись у тренажерному залі.

Завдяки цьому проекту люди похилого віку отримують повноцінні для існування в сучасному світі знання, усвідомлюють, що життя триває. Це стверджують випускники університету. Як розповідає одна зі студенток Університету третього віку, Ніна Дробот, це місце надихнуло, пенсіонери повірили в те, що вони комусь потрібні.
«Хоч я живу зовсім поряд із територіальним центром, навіть не здогадувалась, що у нас є такий університет. Потрапила сюди випадково: через травму плеча, часто ходила тренуватись у спортзал центру і дізналася про відкриття Університету третього віку. Протягом навчального року я вивчала англійську та українську мову, комп’ютерну грамотність, прикладне мистецтво, займалась танцями та грала в теніс. Студенти були різні – хтось володів базовими знаннями, а хтось і мишки в руках не тримав жодного разу та не знав, як той ноутбук відкривається. Звісно, все залежить від нашого бажання вчитись, тому і вдома потрібно було займатись. Часом і з онуками посидіти часу не вистачало, адже я тепер – студентка, – розповідає Ніна Федорівна. – Окремо хочу відзначити колектив – це люди, які працюють з душею. Викладачі – чудові, мають індивідуальний підхід до кожного, виділяють нам багато свого часу. Якби у школі мене так навчали, знала би всі предмети, як свої п'ять пальців».

Фото з архіву Віолети Ситник.

Завдяки університету, пенсіонерка не лише багато чому навчилась, а й знайшла нових друзів. Тепер вони, наче школярі, з нетерпінням чекають нового навчального року, щоб знову зустрітися та з головою поринути у навчання.
«Багато хто може нам позаздрити, – переконана Ніна Федорівна. – У пенсіонерів багато вільного часу, а тепер з’явилася можливість стільки всього вивчати. Тому не потрібно нарікати на малу пенсію, а шукати щастя в дрібницях. Хочеться, щоб наш університет існував надалі, й місто розвивалося».

Інститут діятиме і наступного року, адже вже є 400 заяв від бажаючих у нього вступити. За словами Ірини Ковальчук, директора центру соціального обслуговування, тих, хто відвідував заняття впродовж цього року, переводять на другий курс. А восени буде новий набір слухачів. На заняття можуть записатися усі охочі жінки, яким є 55 років та чоловіки, яким виповнилося 60.

Надія ГЕЙЧУК.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую