ye-logo.v1.2
28 Лютого, 2020

Шахраї «розвели» жителів області на 15 тисяч гривень

Суспільство 845
Чергові випадки махінацій зафіксовані у Хмельницькому та Кам'янець-Подільському
Чергові випадки махінацій зафіксовані у Хмельницькому та Кам'янець-Подільському. Фото: acc.cv.ua

Чергові випадки махінацій зафіксовані у Хмельницькому та Кам’янець-Подільському.

Знову жителі Хмельниччини стають жертвами шахраїв. У Нацполіції області кажуть, що найпоширеніші види шахрайства на які «купляються» подоляни — махінації з банківськими картками та продаж неіснуючих товарів через інтернет.

Так, днями жертвою махінації став 47-річний хмельничанин. Йому зателефонувала невстановлена особа, яка представилась працівником банку, та під приводом розблокування банківської картки, випитавши її реквізити, шахрайським шляхом заволоділа 5352 гривнями.

Ще одне шахрайство днями сталось у Кам’янець-Подільському по провулку Амбулаторному.

«До 52-річного місцевого жителя зателефонувала невстановлена особа та під приводом продажу автомобільного причепа через мережу інтернет, шахрайським шляхом заволоділа 9700 гривень, які чоловік перерахував на вказаний йому рахунок», - повідомляють правоохоронці.

По вказаних фактах працівники поліції відкрили кримінальні провадження за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Вживаються заходи по встановленню осіб зловмисників.

Щоб не поповнити ряди жертв інтернет-шахраїв, треба дотримуватись простих правил:

• Не повідомляйте інформацію про платіжну картку або картковий рахунок через мережу інтернет, наприклад ПІН-код, паролі доступу до рахунків, термін дії платіжної картки, кредитні ліміти, персональні дані тощо.

• Для оплати товарів (послуг) через мережу інтернет використовуйте окрему платіжну картку з граничним лімітом, яка передбачена тільки для цього та не дає змоги здійснювати з її використанням операції в торговельній мережі та зняття готівки.

• Необхідно використовувати сайти тільки відомих і перевірених інтернет-магазинів.

• Обов’язково переконайтесь у правильності зазначення адреси сайтів, до яких підключаєтесь і через які збираєтеся здійснювати оплату товарів, оскільки схожі адреси можуть використовуватися для здійснення незаконних дій або сумнівних операцій з використанням персональних даних платіжної картки.

• Здійснювати оплату товарів, придбаних через мережу Інтернет, тільки зі свого комп’ютера з метою збереження конфіденційності персональних даних та інформації про картковий рахунок. Якщо оплата товару здійснюється через чужий комп`ютер, після завершення всіх розрахунків переконайтеся, що персональні дані та інша інформація не збереглися (знову відкривши сторінку продавця, на якій здійснювалась оплата товару).

• Слід встановити на свій комп’ютер антивірусне програмне забезпечення і регулярно здійснювати його оновлення та оновлення інших програмних продуктів (операційної системи, прикладних програм). Це захистить вас від проникнення неліцензійного програмного забезпечення (вірусів).

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую