ye-logo.v1.2
11 Грудня, 2019

На Хмельниччині невдовзі заборонять вилов раків

Олександр НІКІТІН Суспільство 1200
Заборона на вилов раків у Хмельницькій області діятиме з 15 серпня по 15 листопада
Заборона на вилов раків у Хмельницькій області діятиме з 15 серпня по 15 листопада. Фото: з архіву

У деяких областях заборона вступає в дію раніше.

Із 10 серпня в Вінницькій та Сумській областях вводять заборону на вилов раків. На Львівщині вона вже діє. А на Хмельниччині ловити членистоногих заборонять із 15 серпня. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства рибного господарства.

«Основна мета заборони – захистити раків у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов раків», - йдеться в повідомленні.

У Держрибагенстві зазначають, що після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. За перевищення добової норми вилову раків передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф від 340 до 680 грн). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

На водоймах Хмельниччини заборона діятиме до 15 листопада цього року.

Заборона на вилов раків в України. Фотоілюстрація http://darg.gov.ua

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую