ye-logo.v1.2
24 Листопада, 2020

Підсумки дня: відголоски Революції Гідності, перекриття дороги та поширення фейку

Суспільство 1268
Справи вбивства людей та держзради Януковича під час Революції Гідності й досі не завершилися
Справи вбивства людей та держзради Януковича під час Революції Гідності й досі не завершилися. Фото: колаж автора

Якими були новини 16 серпня.

Суд над Януковичем, «найкраща в світі фортеця», «халява» на фестивалі в Хмельницькому та ринок «Дубове» - ось неповний перелік новин, який сьогодні заповнив інформаційне поле як в області, так і в Україні. Отож, якими були новини сьогодні, 16 серпня?

Прокурори Головної військової прокуратури України в справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича завершили виступ у судових дебатах. Просять суд кинути біглого президента на 15 років до в'язниці. Також обвинувачення просить стягнути з Януковича майже 100 тисяч гривень процесуальних витрат. «Але засудить Януковича і Бог, і люди. Засудять ще у недавньому – президента великої європейської держави, а тепер – самотнього зрадника на службі у агресора, без власної країни та віри українського народу», - навіть такі слова з вуст прокурорів лунали в суді. Текст їхнього виступу в «Фейсбуці» виклала речник Генпрокурора Лариса Сарган.

Але не всім публікаціям у соцмережах слід довіряти. Краще перевіряти. Як підтвердження – новина про Меджибізьку фортецю. Один із кориcтувачів соцмереж написав, що Меджибізька фортеця визнана «найкращою фортецею світу серед усіх 10500 замків і фортець світу із 2000 тисяч країн світу!!!». Виходить, що з двох мільйонів країн, а не 194-ох існуючих? Сайт «Є» сьогодні ж дізнався, хто ж дав таке високе звання фортеці в Летичівському районі. Дійшли до висновку – це фейкова новина, тобто неправда. Але… Якщо до публікації на сайті «Є» цей пост про фортецю поширили 121 людина, то за декілька годин після неї – поширень було вже чотири сотні.

Повертаючись до серйозних тем, слід згадати й ще про одну часів правління Януковича. Маємо на увазі трагічні події 19 лютого біля хмельницького управління Служби безпеки України, коли загинули двоє людей, ще декілька отримали поранення. Сергій Горбатюк, під керівництвом якого управління спецрозслідувань Генпрокуратори розслідувало цю справу після того, як Генпрокурор забрав її з військової прокуратури, заявив, що… її знову повертають до військової прокуратори. «За результатами їх розслідування були встановлені висновки, що «майданцівці» начебто самі себе перестріляли», - заявив ще вчора Горбатюк, який повернення справи до військової прокуратури називає незаконним.

А ось в Хмельницькому сьогодні продавці ринку «Дубове» перекрили дорожній рух на вулиці Купріна. Не порушуючи нічого, вони ходили пішохідним переходом. За повідомленням «Поділля-Центр», вимагали покращити умови праці і, зокрема, зняти заборону з роздрібної торгівлі овочами та фруктами. За словами однієї підприємиці, такий спосіб продажу тепер карається штрафом. Правда чи ні? В адміністрації ринку журналістів попросили звернутися до них з офіційним письмовим запитом, на який нададуть відповідь.

Сьогодні в обласному центрі провели й прес-конференцію майбутнього фестивалю «Respublica», який переїхав із Кам’янця-Подільського, і пройде в Хмельницькому 31 серпня - 2 вересня. Якщо раніше вхід на такий фест був платним, то цього разу перший день для всіх буде безкоштовним. Та й локація фестивалю буде іншою. Раніше планували в полі за міським пляжем, тепер, по суті, значно ближче – в Молодіжному парку, де в травні проходив інший фестиваль – «Рок і Буг».

Також у Хмельницькому продовжують впроваджувати електронний квиток у громадському транспорті. Сьогодні оголосили конкурс на оператора автоматизованої системи обліку оплати проїзду. Результати оголосять 12 вересня. І все це в майбутньому може вплинути на вартість проїзду в громадському транспорті. Детальніше у матеріалі: «Вартість проїзду в Хмельницькому може змінитися в два етапи».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую