ye-logo.v1.2
23 Лютого, 2019

Щоб привабити туристів у Славуті встановлять унікальний пам’ятник і облаштують новий туристичний маршрут

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 732
Фото, на якому можна впізнати Лесю Українку на фоні кумисолікувально закладу, зберігається в місцевому музеї
Фото, на якому можна впізнати Лесю Українку на фоні кумисолікувально закладу, зберігається в місцевому музеї. Фото: з архіву

Пам’ятний знак – подарунок місту від відомої художниці.

Під час святкування Дня міста у Славуті 21 вересня планують встановити пам’ятний знак видатному подружжю - українській письменниці Лесі Українці та основоположнику української музичної етнографії Клименту Квітці.

«Саме в Славуті та берегах Горині, де свого часу був розташований кумисолікувальний заклад, за переказами, свого часу лікувалася і Леся Українка. За свідченнями, перебував тут також і Климент Квітка. Ще на початку літа до нас звернулася відома художниця-скульптор Світлана Лелях з пропозицією подарувати місту такий пам’ятний знак. Звісно, місто підтримало цю ідею і не відмовилося від такої шляхетної пропозиції», - каже заступник міського голови Славути Ігор Піголь.

За словами пана Ігоря, місце для пам’ятного знаку відомому подружжю обрали невипадково:

«Він буде встановлений на вулиці Монастирській, неподалік мосту. Саме там і розташовувався кумисолікувальний заклад, в якому, за переказами, лікувалася Леся Українка. В перспективі на цій території ми плануємо облаштувати ще один туристичний маршрут. Також буде встановлено інформаційний стенд на місці розташування кумисолікувального закладу та відповідно, облагороджено туристичну стежку».

За інформацієї Ігоря Піголя, аналогів такого пам’ятного знака, встановленого саме подружжю Лесі Українки та Климету Квітці, немає у світі.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас