ye-logo.v1.2
21 Серпня, 2019

Сльози, лампадки та сум: у Хмельницькому вшанували жертв Голодомору

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 2568 1
Біля «Ангела Скорботи» відбулася панахида за жертвами Голодомору
Біля «Ангела Скорботи» відбулася панахида за жертвами Голодомору. Фото: автора

Скорботною ходою містяни пройшли центральними вулицями Хмельницького.

Сьогодні, 24 листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв Голодомору – мільйонів загиблих в результаті штучного голоду селян, знищених сталінським режимом у 1932-1933 роках.

З нагоди скорботної дати, у Хмельницькому відбулося покладання квітів, встановлення запалених лампадок і свічок до пам’ятників та місць захоронень жертв Голодоморів.

Наймасовішим заходом була скорботна хода, яка вирушила сьогодні з майдану Незалежності та пройшла вулицями Соборною та Проскурівською до  пам’ятника «Ангел Скорботи».

Сотні хмельничан йшли ходою тримаючи в руках запалені лампадки, квіти та колоски. Вже біля пам’ятника священники відслужили панахиду за жертвами Голодоморів. До постаменту «Ангел Скорботи» поклали лампадки, квіти, колоски, калину і хліб.

До пам’ятника «Ангела Скорботи» люди приходили з лампадками та колосками.

Дехто хто з присутніх не стиримував сліз...

Молебень відбувся за участю представників влади, громадськості та духовенства.

Варто зазначити, що сьогодні приспущені Державні Прапори України з траурною стрічкою на всіх державних будинках і спорудах, підприємствах та організаціях, а у медіа та закладах міста обмежили проведення розважальних заходів та програм.

Сьогодні, о 16 годині відбулася хвилина мовчання та акція пам'яті жертв Голодомору «Запали свічку».

Нагадаємо, Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших подій за всю історію нашої країни. Пам'ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада. Сумна статистика: За весь час Голодомору загинуло близько чотирьох мільйонів людей. А взимку люди гинули особливо часто: 24 людини у хвилину, з яких було понад 80% українців, трохи менше 5 відсотків росіян, а інші: євреї, поляки, білоруси, болгари. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років. Проте точних даних про кількість жертв немає тому, що всі документи були відразу ж знищені. Історики, говорячи про втрати, розходяться в цифрах від 2 мільйонів до 10.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую