ye-logo.v1.2
19 Травня, 2019

Підсумки дня: бойова готовність та військовополонені

Володимир ХОЛОД Суспільство 1945
«Бойова готовність повна» -  це стан найвищої готовності частин і підрозділів при переході з мирного у воєнний стан
«Бойова готовність повна» - це стан найвищої готовності частин і підрозділів при переході з мирного у воєнний стан. Фото: з архіву

Якими були новини 28 листопада.

Темами номер залишаються події в Керченській протоці, що мали місце 25 листопада, та воєнний стан, який ввели в десяти областях саме після ситуації в Азовському та Чорному морях. Отож, якими були новини сьогодні, в середу, 28 листопада.

Воєнний стан, який де-юре «стартував» ще 26 листопада, а де-факто, лише сьогодні, вже дещо змінив життя країни. По-перше, військові приведені у повну бойову готовність. Сьогодні в Генеральному штабі розповіли, що Збройні Сили України узгоджують взаємодію з радами оборони областей, де запровадили воєнний стан. «І хоч президент запевнив, що мобілізації не буде, така можливість залишається. Все залежатиме від ситуації та загроз. В Генштабі повідомили, що з першим резервом планують збори. Учасникам обіцяють виплатити відшкодування від 3 до 5 тисяч гривень в залежності від посади, - пише українська служба «Бі-Бі-Сі». - Мова йде про військових, яких призвали до Збройних сил з першої по шосту черги мобілізації та які брали участь в АТО. Також до першого резерву потрапляють ті, хто пройшов строкову службу з 2014 року. Такі військові мають спеціальну відмітку у воєнному квитку. Всі, хто проходив строкову службу до 2014 року або службу за контрактом, входять до оперативного резерву другої черги. Про їхню мобілізацію не йдеться».

А в Міністерстві охорони здоров'я визначилися з переліком закладів охорони здоров’я, де за потреби готові надати необхідну медичну допомогу військовим. На Хмельниччині таких закладів десять.

Повертаючись до подій 25 листопада, коли російські прикордонник захопили три українські військові судна, які проходили Керченську протоку, прямуючи з Одеси в Маріуполь. Сьогодні стало відомо, що всі 24 українців – заарештовані на два місяці та перебувають у Сімферопольському СІЗО. Серед них і 21-річний шепетівчанин Сергій Цибізов. Сьогодні ж кореспондент «Радіо Свобода» Антон Наумлюк повідомив, що арештанти СІЗО на знак підтримки наших військових зібрали чау, каву та одяг для них. Щоправда, чи вдалося це передати українцях – невідомо. Нашим військовим росіяни інкримінують «незаконний перетин кордону». «Фейковий суд в окупованому Криму арештовує усіх наших моряків. Крім посилення політичного тиску на РФ, ми передали усім нашим міжнародним партнерам чітку юридичну позицію, - написав сьогодні міністр закордонних справ України Павло Клімкін. - Наші моряки є військовополеними і знаходяться під захистом Женевської конвенцій 1949 року. Відтак, на них жодним чином не розповсюджується російське право».

І до інших новин дня, що минає. У Хмельницькому зафіксували черговий випадок захворюваності на ботулізм. Цього разу жертвою хвороби став 36-річний житель села Немичівці Хмельницького району. А в Кам'янець-Подільській ЗОШ №2 зафіксували шість випадів захворювання на кір. Тепер діти цієї школи підуть канікули, оскільки з 29 листопада до 7 грудня в навчальному закладі оголосили карантин.

Ну, а хмельницькі діти більше не зможуть покататися на атракціоні «Веселі гірки», що в парку імені Чекмана. Щоправда, карусель вже декілька років, як не працює, оскільки була в аварійному стані. Сьогодні ж її почали різати на металобрухт.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео