ye-logo.v1.2
21 Листопада, 2019

Солярка з-під землі: щоб врятувати «Лебедине озеро» в Кам’янці-Подільському зводять фільтрувальну станцію

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 2845
Двоє лебедів з Самчиків оселяться в Кам'янці-Подільському
Двоє лебедів з Самчиків оселяться в Кам'янці-Подільському. Фото: з архіву

Навесні у водоймі знову поселяться лебеді.

В Кам’янці-Подільському у парку Героїв Майдану, де нещодавно під землею натрапили на горючі речовину, змішану з грунтовими водами, розпочали роботи з будівництва міні-фільтрувальної станції. Наразі на «Лебединому озері» встановлюють шлюзову завісу, які очищуватимуть підземні води, що потрапляють до водойми.

«Самої ємності з нафтопродуктами знайти не вдалося. Але навіть якщо ці ємності не вдасться знайти, проблему залишити не можна. Розуміємо, що до цього місця стікаються грунтові води впереміш з нафтопродуктами. Тож у парку ми вирішили зробити відстійник та регулярно будемо відпомповувати забруднену воду. А біля «Лебединого озера » беремося за будівництво невеличкої фільтрувальної станції», - каже заступник міського голови Сергій Бабій.

Тим часом, пошуки можливих ємностей з нафтопродуктами продовжуватимуть .

«Найближчим часом будемо бурити грунт у двох місцях, які викликають підозри. Одне з них неподалік центрального ринку. Можливо саме звідти підшкірні води несуть ці нафтопродукти до території парку та «Лебединого озера». Тому першочергово проведемо розвідувальні роботи сам там».

Уже навесні на лебединому «Лебедині озері» знову планують поселити лебедів. Нагадаємо, семеро білих красенів, які тут мешкали, загинули через те, що наковталися нафтопродуктів.

«Два наших чорних австралійських лебеді зараз мешкають в еколого-натуралістичному центрі. З ними все гаразд, адже в ті дні, коли озеро вкрила масляниста плівка, вони не перебували на водоймі. Ще одну пару білих лебедів нам повернули із Самчиків. Восени п'ятьох птахів із першого потомства ми передали на утримання в цей музей-заповідник», - каже міський голова Михайло Сімашкевич.

Вже навесні птахів планують поселити на «Лебединому озері».

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую