ye-logo.v1.2
2 Червня, 2020

Реставрацію палацу в Меджибожі продовжать: облрада виділила декілька мільйонів

Суспільство 1573
Реставрацію будівлі палацу планують завершити у 2022 році
Реставрацію будівлі палацу планують завершити у 2022 році. Фото: Medzhybizh Architectural-Archaeological Expedition

Над відбудовою палацу реставратори працюють вже кілька років поспіль.

Реставрацію унікальної пам’ятки – палацу Сенявських-Чарторийських (XVI-XIX століття), що входить до комплексу Меджибізької фортеці, продовжать і в цьому році. Сьогодні, 22 лютого, на позачерговій сесії Хмельницької обласної ради, яку сайт «Є» транслював у прямому ефірі, виділили фінансування на відбудову палацу.

При внесенні змін до цьогорічного бюджету, на продовження проведення протиаварійних та реставраційних робіт на території Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» було виділено 8 мільйонів 905 тисяч 557 гривень.
Зазначається, що понад 3 мільйони 300 тисяч гривень піде на реставрацію Круглої вежі (складова частина Палацу, XVI століття). Таку ж суму буде виділено і на реставрацію Барбакану (частина Палацу, XVI століття).

За понад 2 мільйони 200 тисяч гривень буде здійснено реставрацію Мосту з брамою (складова частина Мурів з вежею, XVI століття). За рахунок цих коштів планується посилити цегляні стiни металевими тяжами, укласти металеві балки в мiжповерхових перекриттях, здійснити монтаж покриття, укріплення розшарованої цегельної кладки, установити дерев'яне огородження та поручнiв, тощо.

Нагадаємо, над відбудовою палацу в Меджибожі реставратори працюють вже кілька років поспіль. Уже виконано першочергові протиаварійні роботи, відбудовується фасад, над будівлею звели дах, який був відсутній близько 50 років, відновлено зруйновану в 2014 році стіну, проводяться інженерні та археологічні роботи в підземній частині палацу.

Наразі відомо, що реставрацію будівлі палацу планують завершити у 2022 році. Поетапно доступ до приміщень дозволять дещо раніше. У 2020-му планують відкрити тимчасові експозиції для відвідувачів у підвальних приміщеннях палацу Сенявських.

Читайте також: Дубова і під гонтом: на території Меджибізької фортеці відбудують старовинну офіцину.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую