ye-logo.v1.2

Фестивалі, тарифи та підтоплення - відеопідсумки травня

Суспільство 2608

Якими подіями запам'ятається останній весняний місяць.

Травень був насичений подіями на будь-який смак: це масштабні фестивалі, нові тарифи, затоплені домівки, недобросовісні підрядники і не тільки... Про це і більше дивіться і читайте у підсумках від команди сайту "Є".

З першого травня для кожного регіону України почав діяти окремий тариф на постачання газу. Ціна газу відрізняється через запровадження тарифу на його транспортування. Тож тариф буде так би мовити плаваючий і змінюватиметься кожного місяця. Для мешканців Хмельницької області (крім Шепетівки та Шепетівського району) у травні тариф складав 8 гривень 27 копійок за один кубометр газу. А вже з 1 червня ціна газу буде – 8 гривень 65 копійок. Для жителів Шепетівки та Шепетівського району вартість газу становитиме у червні – 8 гривень 48 копійок.

Палац спорту, який зводять в обласному центрі отримав державне фінансування. Міжвідомча комісія Кабінету міністрів України, надала Хмельницькому додаткові 27 мільйонів гривень, на цей рік. Тож будуватимуть коштом державного бюджету та частково міського з якого на цей рік вже виділи 20 мільйонів. Загальна вартість спорудження Палацу спорту складає 280 мільйонів гривень. Планують його здати в 2021 році.

Запам'ятається травень і черговим замінуванням. Цього разу евакуйовувати людей та шукати вибухівку у Хмельницькому національному університеті. На щастя, жодних вибухонебезпечних предметів не знайшли.

А от гострим і найемоційнішим питанням місяця став проблемний автошлях на Летичів, який будувала китайська компанія «Сіньцзянь Комюнікейшн Констракшн Ґруп». Через невиконання обов’язків, Світовий банк розірвав договір з компанією. Натомість голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий веде переговори з китайцями, аби ті завершили заплановані до червня роботи.
Для того щоб врятувати дорогу, потрібно змусити підрядника покласти другий шар асфальту або шукати іншого підрядника. В останньому випадку витрачений час коштуватиме додаткових мільйонів. Тож питання поки залишається не вирішеним.

Тим часом Хмельниччина виходить з періоду сезонного підйому захворюваності на кір. Медики кажуть що «хвіст» захворюваності зчепить і початок наступного року. Воно так просто не вщухає, однак пікові цифри позаду. Також на Хмельниччині триває другий етап спецоперації з протидії захворюваності на кір – мобільні бригади здійснюють вакцинацію нещеплених дітей в закладах освіти.

У травні в Хмельницькому відгриміло аж два масштабні фестивалі. Першим стартував фестиваль оркестрових-шоу програм «Art Major show». Цього у місті проводили вперше. Протягом трьох днів?на майданчику перед кінотеатром Шевченка, де був облаштований амфітеатр, тривали показові виступи і батли духових оркестрів з різних міст, також свої номери демонстрували колективи мажореток. А ввечері відбувалось театральне шоу «Місто не спить». Вартість організації фестивалю?у Хмельницькому близько мільйона гривень. Витрати лягли на міський бюджет та Український культурний фонд, з якого вперше залучили кошти для проведення заходів в місті.

В останні травневі вихідні попри дощову погоду відбувся третій «Rock&Buh». Рокерському фестивалі традиційно відбувся в парку «Молодіжному». На ньму виступили 37 виконавців. Хедлайнерами були гурти «СКАЙ», «O.Torvald» та «ТНМК». Крім того цього року на фестивалі всіх охочих одружували, а на гадку залишили логотип фестивалю який протягом трьох днів випилювали бензопилами. На цей фестиваль з міського бюджету витратили 1 мільйон 490 тисяч гривень.

Фестивалю зливи не завадили, а от у районах області лиха наробили. Від повеней постраждало 9 районів Хмельниччини. А у Чемеровецькому районі, довелось евакуйовували людей. Понад 250 учасників Хмельницького чемпіонату області зі спортивного туризму опинилися в пастці на березі річки Смотрич.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую