ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Захворюваність на кір: пікові цифри позаду

Здоров'я 2376
Загалом, з початку року в області на кір захворіло 4 тисячі 69 осіб
Загалом, з початку року в області на кір захворіло 4 тисячі 69 осіб. Фото: ілюстрація з slovoidilo.ua

Медики кажуть, що Хмельниччина виходить з періоду сезонного підйому захворюваності.

За минулий тиждень (22-29 травня) темпи захворювання на кір серед жителів Хмельниччини знизилися – захворіло 93 особи. Порівняно з попереднім тижнем, це на 20 хворих менше. Про це повідомила Лариса Калінер, лікар-епідеміолог Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

«Такі дані свідчать, що тенденція захворюваності на кір йде на зниження. Якщо впродовж перших місяців року щотижня ми фіксували близько 200 хворих, то цифра 93 особи дуже радує. Ми виходимо з періоду сезонного підйому захворюваності і йдемо на зниження. Однак, сподіватися на те, що хвороба швидко відступить, не варто. За прогнозами, «хвіст» захворюваності зчепить і початок наступного року. Воно так просто не вщухає, однак пікові цифри позаду», - каже Лариса Абівна.

Перше місце по інтенсивності епідпроцесу займає Красилів. Там за тиждень на кір захворіло 23 особи. На одного хворого менше було зафіксовано у Хмельницькому. Десять осіб захворіло у Кам’янець-Подільському районі. Загалом, з початку року і станом на 29 травня в області на кір захворіло 4 тисячі 69 осіб.

Окрім цього, цьогоріч зафіксовано два летальних випадки – 21 січня від кору помер 35-річний житель села Турчинці Городоцького району, а 24 лютого померла місячна дитина з Деражнянського району.

Нагадаємо, на Хмельниччині триває спецоперація з протидії захворюваності на кір – мобільні бригади здійснюють вакцинацію нещеплених дітей в закладах освіти.

Кір – інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі й на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую