ye-logo.v1.2

Нашестя метеликів: на Хмельниччині спостерігають хмари барвистих комах

Суспільство 10609
Сонцевик може шкодити посівам сої
Сонцевик може шкодити посівам сої. Фото: з фейсбуку

Люди зазначають, що бачать таку кількість метеликів вперше в житті.

На Хмельниччині фіксують масові польоти метеликів. Тисячі чорно-рудих комах велетенськими хмарами спостерігають вздовж доріг, на полях, в дворах, будинках на стінах та порогах… У соцмережах мешканці області викладають фото та дивуються такому незвичному для Хмельниччини явищу.

Люди зазначають, що бачать таку кількість метеликів вперше в житті. Вони літають на Новоушиччині, Дунаєвеччині, Деражнянщині, Кам’янеччині… Хтось каже про катаклізми, природне диво, нашестя комах, міграцію... То що ж насправді спровокувало такі масові польоти метеликів і чи є цьому пояснення?

Сергій Ільїнський, викладач природничих наук Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та Хмельницького Національного університету пояснює, що нічого надзвичайного у таких масових польотах метеликів насправді немає.

«Це сонцевик будяковий – типовий європейський вид. Наразі справді спостерігається завелика чисельність цього виду. Але це нормальне біологічне явище. Такий тип динаміки популяції називають «вибуховим», коли за рік може чисельність збільшитися в десятки разів, а потім спадає. Він характерний для комах, які з точки зору людини можуть вважатися шкідниками. Скажімо, бувають спалахи чисельності шовкопрядів. Однак вже наступного року вмикаються природні регуляторні механізми і чисельність приходить в норму. Тож і явище з метеликами, яке ми спостерігаємо нині, також періодичне. Воно то є, то затихає на десяток років. Щоправда, цілком можливо, що на полях є надмірне розмноження личинок гусені. Сонцевик, наприклад, може шкодити посівам сої. А оскільки в нас соя зараз одна з домінуючих культур, які культивуються масово, то йому є де розмножуватися», - зазначає Сергій Ільїнський.

 

Нашестя метеликів, власне, спостерігають не лише на Хмельниччині, а й по всій Україні. Як повідомляє BBC News з посиланням на Міністерство екології, в Україні метелики відкладають яйця, гусінь росте і заляльковується, після чого вже протягом місяця лялечки лускаються, з них виростають нові метелики. Як правило, метелики відкладають яйця групами і неодночасно. Тому нове покоління з'являються поступово і не так масово. Проте цього року, через коротку весну метелики відклали яйця майже одночасно, в перший вдалий за погодними умовами день.

Як наслідок, всі нові метелики з'явилися так само одночасно - після першого ж літнього дощу.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую