ye-logo.v1.2

Де і коли на Хмельниччині відкриють нові дитсадки та школи

Суспільство 2440
За попередньою інформацією на теренах Хмельниччини понад 14 тисяч дітей піде вчитися у перші класи
За попередньою інформацією на теренах Хмельниччини понад 14 тисяч дітей піде вчитися у перші класи. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Наразі на Хмельниччині, крім обласного центру, триває спорудження трьох нових шкіл.

Цьогоріч у дошкільних навчальних закладах області заплановано створити майже тисячу додаткових місць. Такий показник має бути досягнений завдяки відкриттю двох нових дитсадків і низки нових груп для дошкільнят. Також на Хмельниччині триває будівництво чотирьох шкіл.

За інформацією пресслужби Хмельницької обласної державної адміністрації, наразі Хмельниччина серед лідерів в Україні за охопленням дітей дошкільною освітою. Зокрема, дитсадками повністю забезпечені місто Кам’янець-Подільський, Білогірський, Старокостянтинівський, Чемеровецький та Шепетівський райони, а також Війтовецька, Ганнопільська, Колибаївська, Купецька, Ленковецька, Меджибізька, Наркевицька, Чемеровецька об’єднанні територіальні громади. Проте дошкільних навчальних закладів бракує в обласному центрі.

«Впродовж цього року в області передбачено створити 955 додаткових місць для дошкільнят. З них станом на 1 серпня 2019-го вже створено 260 місць. Зокрема, у Деражнянському районі відкрито одну додаткову групу, а у Полонському районі проведено ремонт приміщення для дошкільнят», — повідомляють на сайті Хмельницької ОДА.

Новий хмельницький дитсадок вже обладнаний всім необхідним і готовий до відкриття. Фото: khm.gov.ua

Крім того, 1 вересня у Хмельницькому запрацює новий дитсадок «Кобзарик». Ще до кінця цього року заплановано відкрити садочок у селі Давидківці Хмельницького району, створити дошкільне відділення при Андрійковецькій школі Розсошанської ОТГ, відкрити чотири додаткові групи у Старокостянтинові та по одній у Деражнянському районі та Красилівській ОТГ.

Нагадаємо, ще один дитячий садочок в обласному центрі запрацює наступного року. Він має забезпечити потреби мікрорайону Лезневе. Наразі вже завершено спорудження та утеплення його корпусу.

Втім у нові школи діти зможуть піти вчитися лише у наступному році.

За словами заступника директора департаменту освіти та науки Хмельницької ОДА Тетяни Дупляк, нині в області триває будівництво чотирьох нових шкіл: у селах Новолабунь Полонського району, Залісся Старосинявського району, Корчик Шепетівського району, а також в обласному центрі на вулиці Залізняка. З них майже усі сільські школи — довгобуди, які споруджуються роками.

Так виглядає ще не добудована школа у Новолабуні Полонського району. Фото: adm-km.gov.ua

«Аналіз наповненості класів показує, що, крім Хмельницького, немає гострої потреби будувати нові школи, — розповідає Тетяна Дупляк. — Кількість нових класів відкритих у цьому році стане відомою лише 5 вересня, адже їх мережа щоразу змінюється у залежності від наповнення шкіл. Очікуємо, що цього разу 1 вересня вчитися піде понад 14 тисяч першокласників».

Нагадаємо, що інша проблема навчальних закладів області — мала кількість учнів. Через це в області до початку навчального року планують ліквідувати майже два десятки шкіл.

Читайте також: Як обрати безпечні канцтовари для школярів – поради фахівця

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую