ye-logo.v1.2

У Хмельницькому збирають підписи проти добудови енергоблоків на ХАЕС

Суспільство 2346
Свої вимоги громадські активісти вручать парламентарям 20 вересня під час кліматичного маршу
Свої вимоги громадські активісти вручать парламентарям 20 вересня під час кліматичного маршу. Фото: ілюстративне ecoaction.org.ua

Громадські активісти вимагають переходу на відновлювальні джерела енергії.

В різних містах країни триває збір підписів за перехід України на відновлювальні джерела енергії до 2050 року. Один з пунктів петиції — відмова від добудови третього та четвертого енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції. Зібрані підписи громадські активісти планують вручити народним депутатам під час Міжнародного маршу за клімат в Україні. До цієї справи долучився й Хмельницький.

Представниця громадської організації «Хмельницький енергетичний кластер» Світлана Каритун розповіла, що підписи збирають у паперовому та електронному варіантах. Зокрема, в обласному центрі під час різноманітних екологічних заходів було зібрано понад 400 підписів. Загалом в Україні заплановано зібрати 10 тисяч підписів.

«Петицію вручать політикам 20 вересня під час міжнародного маршу за клімат в Україні. Цього ж дня подібні заходи проходитимуть в багатьох країнах світу, — розповідає Світлана Каритун. — Ми хочемо вручити свої вимоги народним депутатам, адже саме вони приймають законодавчі рішення, які впливають на розвиток відновлювальних джерел енергії та стан клімату».

За її словами, у петиції є вимоги включити у програми політичних партій зобов’язання забезпечити стовідсотковий перехід України до 2050 року на відновлювальні джерела енергії, збільшити виділення коштів з державного бюджету на альтернативну енергетику, енергоефективність та екологічно чистий громадський транспорт. Крім того, громадські активісти хочуть домогтися відмови від добудови нових блоків на Хмельницькій АЕС і будівництва будь-яких нових потужностей вугільної та атомної енергетики.

«Усі нинішні атомні електростанції, які працюють в Україні, хай поки що залишаються, адже країну неможливо одразу перевести на безпечну для екології енергетику. Однак ми проти добудови нових блоків, адже це загроза для довкілля й життя людей», — вважає Світла Каритун.

Нагадаємо, у липні цього року Державна інспекція ядерного регулювання України продовжила термін експлуатації першого енергоблоку Хмельницької АЕС. Тепер він працюватиме до 13 грудня 2028 року. На атомній станції триває модернізація, ремонт і випробування обладнання для його запуску.

Читайте також: Чому досі не розпочалася реконструкція очисних споруд Понінківської фабрики

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую