ye-logo.v1.2

Недоторканність, зміни та масштабна пожежа – підсумки дня

Суспільство 2706
Верховна Рада України 3 вересня прийняла ряд проєктів, які в майбутньому можуть змінити Конституцію України
Верховна Рада України 3 вересня прийняла ряд проєктів, які в майбутньому можуть змінити Конституцію України. Фото: lb.ua

Якими були новини третього вересня.

Головним ньюсмейкером сьогоднішнього дня стала Верховна Рада України. Парламентарі нині провели своє друге засідання та наприймали чимало законопроєктів, а також декілька проєктів змін до Конституції. Утім, не лише цим жив інформаційний простір третього вересня. Отож, про деякі новини дня, що минає, у підсумках від сайту «Є».

Ранок, а точніше навіть ніч, була тривожною для мешканців Старокостянтинова. Там палали складські приміщення елеватора підрозділу держпідприємства. У соцмережах мешканці міста писали, що тріск шифера та вогонь, який вони бачили, ніс тривогу в іхні домівки. А вогнеборцям знадобилося понад півтори години, аби ліквідувати пожежу. Та що стало причиною масштабної пожежі – поки невідомо.

Недоторканні депутати стануть «доторканними». Рада ухвалила зміни до Конституції, а саме до її статті 80, з якої прибрали гарантії парламентарям на депутатську недоторканність, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради. «За» 373 обранці. Серед них і всі представники від Хмельниччини. Утім, недоторканність можуть зняти не сьогодні й не завтра, а з січня 2020 року.

Взагалі в Раді нині сполучення «зміни до Конституції» лунали не раз. Парламент сьогодні направив до Конституційного суду на експертизу президентський проєкт щодо зменшення кількості депутатів з 450 до 300 та закріплення пропорційної системи виборів парламенту. На експертизу направили і проєкт змін щодо позбавлення депутатського мандату за прогули та кнопкодавство. Якщо Конституційний суд визнає ці проєкти такими, що відповідають головному Закону, а потім парламент проголосує за них 300 голосами, то вони набудуть чинності не раніше, ніж в лютому наступного року. Ну, а парламент десятого скликання (нинішній, нагадаємо, дев’ятого скликання), складатиметься з 300 обранців.

У Хмельницькому громадські активісти вимагають переходу на відновлювальні джерела енергії та збирають підписи проти добудови нових енергоблоків за ХАЕС. Про це нині сайту «Є» розповіла представниця громадської організації «Хмельницький енергетичний кластер» Світлана Каритун.

А в обласному перинатальному центрі чекають на новий апарат ультразвукової діагностики. За словами головної лікарки Хмельницького обласного перинатального центру Лариси Притуляк, така необхідність виникла тому, що апарат, який зараз використовується, вже технічно і морально застарів. Його декілька разів ремонтували, а під час останнього технічного обстеження, фахівці прийшли до висновку, що його час списати. Новий може обійтися в 5,3 мільйони гривень. Яким він буде, читайте у новині на сайті «Є».

Більше новин з різних куточків Хмельниччини можна прочитати в розділі «Всі новини» на сайті «Є».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую