ye-logo.v1.2

У Хмельницькому розробили схему екологічної мережі міста

Суспільство 3394
Один з природних коридорів міграції тварин пролягає через Південний Буг і його заплаву
Один з природних коридорів міграції тварин пролягає через Південний Буг і його заплаву. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Цей документ унеможливлює забудову важливих «зелених зон» обласного центру.

Місцеві науковці розробили на замовлення міського управління екології та контролю за благоустроєм схему екологічної мережі Хмельницького. Подібні документи наразі існують лише у кількох містах України. Вчора, 12 вересня, члени виконавчого комітету Хмельницької міської ради винесли схему екологічної мережі на затвердження місцевим депутатам.

За словами начальника міського управління з питань екології та контролю за благоустроєм Олександра Лукова, розробка схеми екологічної мережі тривала два роки й фінансувалася з природоохоронного фонду Хмельницького. Вартість цього проєкту склала 80 тисяч гривень.

Найперше ця схема слугує для збереження місцевого природо-заповідного фонду. У ній виокремлюють шість природних ядер, важливих для місцевого та регіонального довкілля. Серед них — парк культури і відпочинку імені Михайла Чекмана, який охоплює й водосховище Південного Бугу, Прибузьке ядро (заплава головної річки міста), дендропарк «Поділля», ботанічний сад Хмельницького національного університету, Гречанський і Ветеранський ліси.

Перед кожним з шести ядер також виокремлюють зони відновлення — своєрідні буферні зони, які теж необхідно зберегти від можливої забудови, а також природні коридори, якими мігрують звірі, птахи та комахи. Загалом у Хмельницькому існує дев’ять таких екокоридорів, які пролягають через різні частини міста, здебільшого — через місцеві водойми.

«Після того як цю схему затвердять депутати, її враховуватимуть під час проведення будь-яких робіт — капітального будівництва чи прокладання мереж. Наприклад, ми зможемо уникнути випадків, коли на водоймі гніздяться та зимують качки, а посеред неї хтось кидає трубу. Сподіваюся, міська рада затвердить цей документ на найближчій сесії», — зазначив Олександр Луков.

Нгадаємо, в обласному центрі в рамках створення індустріального парку мають розчистити Південний Буг від вулиці Трудової до східної об’їзної дороги. Для початку запланованих робіт триває розробка оцінки впливу на довкілля. За останньою інформацією міської ради, громадські слухання цього документу заплановані на 10 жовтня.

Читайте також: Чому досі не розпочалася реконструкція очисних споруд Понінківської фабрики

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую