ye-logo.v1.2

П’ять цікавих фактів про День міста у Полонному

Суспільство 6495
Історію Полонного розповідали учасникам всяткування театралізовано.
Історію Полонного розповідали учасникам всяткування театралізовано.. Фото: автора

Святкували у Полонному в суботу, 12 жовтня.

Зазвичай святкування Днів міст схожі за своєю програмою: спортивні змагання, офіційна частина, ярмарок, концерт – це кістяк, який «розбавляють» кожен на свій смак і можливості. У Полонному частина програми теж була стандартною. Як зазначив під час урочистостей міський голова Франц Скримський, це особливий день, бо іменини рідного міста - це свято єднання усіх, кому дороге місто - його вулиці, будівлі, його героїчне минуле і трудове сьогодення.

"Ми з вдячністю згадуємо всіх, хто творив його славетну історію, збагачував традиції та розбудовував наше славетне місто. Усі досягнення, якими багате Полонне, складаються з щоденної праці, знань і талантів його мешканців. За рік, що минув ми довели, що ми громада – сильна своєю єдністю, яка може стояти за свої інтереси", - зазначив Франц Скримський.

Традиційна сцена, промови і офіційна частина теж були на Дні міста Полонного

У програмі святкування були і офіційна частина, і нагородження, і перерізання стрічок, і урочиста хода і навіть концерт коміків із "VIP Тернопіль". Разом із тим варто виокремити п'ять фактів, які і складали оту нестандартну частину програми.

Факт 1.

У рамках Дня міста відбулася науково-практична конференція «Історичні підземні споруди в урбаністичному просторі: досвід, дослідження та використання». Це не просто конференція про історію краю, а фінальна частина проєкту "Малі міста - великі враження", в рамках якого в місті проводили археологічні дослідження підземель.

 

Про історичні підземелля Хмельницької області розповідав Сергій Шпаковський

Факт 2.

Історію міста не лише презентували під час конференції, але й осучаснили. Усім учасникам святкування презентували театралізоване дійство, під час якого історію Полонного розповідали «князі» і «гетьмани», які розбудовували місто і мали до нього хоч якесь відношення.

Театралізована хода історичних постатей, які мали відношення до розвитку Полонного. Фото Олени Безносюк.

Факт 3.

Для учнів і молоді теж знайшли спосіб донести історію краю – організували історично-пізнавальний квест «В пошуках історичних таємниць Ідеального міста». Локації були розкидані по усій центральній частині міста, де учасників квесту зустрічали і історичні постаті, як Леся Українка, так і місцеві знавці історії.

Історично-пізнавальний квест організували, щоб в ігровій формі показати дітям і молоді історію міста

Факт 4.

Історією і дійством ситий не будеш, тому на окремій і чи не найсмачнішій локації організували фестиваль вареників. Презентували українську страву старостинські округи громади, а смакували усі охочі. Посеред міста вареники ліпили, варили і відразу роздавали-продавали.

Вареники посеред міста і ліпили, і смакували ними

Факт 5.

Червоною ниткою святкування проходив збір коштів на лікування маленького полончанина Мар’яна Коберського. Для цього, навпроти будинку культури розгорнули окрему food-зону, на якій усі бажаючі могли придбати смаколики від місцевих господинь, дітей та виробників. Школярі навпроти місцевої школи розгорнули ярмарок, на якому продавали домашню випічку, кошти від якої теж йшли на лікування Мар”яна Коберського. Паралельно, протягом усього дня, малеча зі спеціальними скриньками, ходили містом, поміж гостей і теж збирали кошти на лікування.

Окрема локація була відділена для благодійних частувань

І ще декілька фото для вас із традиційної програми святкування 

Урочиста хода більшості із присітніх на святкування прошла вулицями міста

Міський голова Франц Скримський традиційно відзначив кращих, подякував громаді і захисникам України

У святкуванні взяли участь як місцеві жителі, так і гості із сусідніх міст та областей

Концерт місцевих колективів - частина програми святкування

На щастя, тепля осіння погода теж сприяла святкуванню Дня міста Полонного.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую