ye-logo.v1.2

Дитячі майданчики й амфітеатр: яке майбутнє нового хмельницького парку

Суспільство 2827
Таким може бути парк «Молодіжний»
Таким може бути парк «Молодіжний». Фото: facebook.com/proprostir

Фактично створення парку поблизу міського пляжу триває з 2013 року.

Сьогодні, 17 грудня, у Хмельницькій міській раді пройшли громадські обговорення оцінки впливу на довкілля будівництва парку «Молодіжний». Архітектори напрацювали проєкт цього громадського простору. А ось експерти досліджували, чи можна втілити його у життя без шкоди для екології міста.

За словами архітекторки Олени Джули-Райфшнайдер, наразі створення парку «Молодіжний» перебуває на етапі розробки робочої документації. Зокрема, паралельно з проєктно-кошторисною документацією була проведена оцінка впливу на довкілля його будівництва.

«Ми повинні пройти цю процедуру, адже новий парк розташований в межах охоронної зони пам’ятки місцевого значення «Парк імені Михайла Чекмана». Також частина його території належить до земель водного фонду, — розповідає Олена Джула-Райфшнайдер. — Сподіваюся, що будівництво парку «Молодіжний» не становить жодної загрози для довкілля».

Зонування парку «Молодіжний»

Зонування парку «Молодіжний». 1. Парковий майданчик. 2. Майданчик для відпочинку, катання на роликах, скейтах і велосипедах. 3. Тимчасова споруда. 4. Нинішня тимчасова споруда (кафе «Малібу» вже демонтованоавт.). 5. Майданчик для імпровізацій. 6. Волейбольний майданчик. 7. Майданчик для Work-out й вуличні тренажери. 8. Майданчик для вигулу собак. 9. Дитячий майданчик. 10. Громадський туалет. 11. Заклад громадського харчування. 12. Зелений амфітеатр. 13. Сцена — тимчасова споруда. 14. Велодоріжка. Інфографіка: facebook.com/proprostir

Архітекторка розповіла, що загальна площа парку складає близько чотирьох гектарів. Передбачено, що на його території буть створені спортивні й дитячі майданчики, місця для вигулу собак, земельний амфітеатр, збудовано пішохідні доріжки та вуличне освітлення. Кожна з майбутніх зон матиме власну родзинку. Наприклад, особливістю дитячого майданчику стануть три дерев’яні вежі, поєднані кількома рівнями, якими малеча зможе безпечно пересуватися.

«Також ми дослідили стан дерев, які ростуть у парку. Частина з них пошкоджена сокирами та багаттями. Тому вони потребують оздоровлення та підрізки крони. В аварійному стані перебуває лише одне дерево, яке потрібно зрізати», — зазначила Олена Джула-Райфшнайдер.

«Частина дерев у парку пошкоджена сокирами та багаттями. Тому вони потребують оздоровлення та підрізки крони», — Олена Джула-Райфшнайдер

«Частина дерев у парку пошкоджена сокирами та багаттями. Тому вони потребують оздоровлення та підрізки крони», — Олена Джула-Райфшнайдер

Згідно з інформацією порталу публічних закупівель «Prozorro», оцінку впливу на довкілля будівництва молодіжного парку проводило вінницьке товариство з обмеженою діяльністю «Вінекософт». Його послуги коштували міському бюджету 80 тисяч гривень.

Директорка ТОВ «Вінекософт» Олеся Дідусенко розповіла, що для екології парк «Молодіжний» не становить серйозної загрози. Негативний влив на довкілля може мати лише проведення будівельних робіт. Проте цей ефект є тимчасовий, а надалі створення парку навпаки покращить екологічний стан міста завдяки збільшенню зелених насаджень.

«Негативний влив на довкілля становить лише робота будівельної техніки. Проте буде залучена лише легка техніка. Проблема сміття вже вирішена, адже підписано договори про його вивезення. Загалом будівництво та діяльність парку не буде суперечити «Водному кодексу України», — підсумувала Олеся Дідусенко.

«Загалом будівництво та діяльність парку не буде суперечити «Водному кодексу України», — Олеся Дідусенко

«Загалом будівництво та діяльність парку не буде суперечити «Водному кодексу України», — Олеся Дідусенко

За словами начальниці відділу з благоустрою управління житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради Тетяни Циб, наразі не відомо, скільки саме коштуватиме будівництво парку «Молодіжний», адже наразі ще триває розробка проєктно-технічної документації.

«Думаю, влітку наступного року матимемо на руках необхідну документацію, яка пройде відповідні експертизи. Безпосереднє будівництво парку залежатиме від фінансування. Сподіваюся, що впродовж 2020-го зможемо провести тендер на його будівництво», — розповіла Тетяна Циб.

Наразі в бюджеті Хмельницького на 2020-й рік передбачено понад 211 тисяч гривень на будівництво парку «Молодіжний».

Нагадаємо, епопея навколо цього парку ще триває з 2013 року. Тоді хмельничани, аби захистити зелену зону поблизу міського пляжу, ініціювали створення на її території «Молодіжного парку». Для просування цієї ідеї громадська організація «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» започаткувала фестиваль «Green Fest», який проводився п’ять років поспіль.

Проте через бюрократичну тяганину місто отримало документацію на створення парку лише у жовтні минулого року. Архітектори громадської ініціативи «Proprostir» розробили концепцію парку «Молодіжний», яка пройшла кілька громадських обговорень. Наразі, згідно з інформацією «Prozorro», розробкою проєктно-кошторисної документації на будівництво цього простору займається фізична особа-підприємець Райфшнайдер Дмитро Ральфович. Для цього з міської скарбниці було виділено 271 тисячу 415 гривень.

Читайте також: У Хмельницькому просять перейменувати парк імені Михайла Чекмана

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую