ye-logo.v1.2

Від негоди до змін і кандидатів - підсумки тижня

Суспільство 2303
Якими були новини тижня що минає
Якими були новини тижня що минає. Фото: з архіву

Новини тижня, що минає, у цифрах і фактах.

Тиждень що минає був цікавий не лише інформаційним наповненням, а й тим що розпочався він у 2019 році, а підсумовуємо його вже у 2020. Події були різними від негоди, яка додала роботи рятувальникам, до змін, що приніс нам початок нового року. Окрім цього, вже активізувались кандидати на посади голів районних державних адміністрацій області, їх декларації вже з’являються в реєстрах. А в обласному центрі розпочали облаштування громадського транспорту до впровадження електронного квитка. Про це і більше читайте у підсумку тижня від сайту «Є».

Почався тиждень довгоочікуваним снігом, проте разом з вітром він спричинив погіршення у мов для водіїв. Тож рятувальники активно відбуксовували авто, які потрапили в пастку, 29 грудня зі снігового полону надзвичайними врятували 8 громадян. Сильний вітер теж завдав клопоту, подекуди ситуація могла бути небезпечною для людей. У Хмельницькому з кріплень зірвався бігборд на вулиці Шевченка. У Волочиському районі на автодорогу впало дерево. А у Дунаївцях не лише падало дерево, а й головна новорічна ялинка міста. Та місцевим комунальникам вдалося «повернути» дерево на місце до початку святкувань.

Комунальники Хмельницького схоже теж «не дрімали». Журналіст сайту «Є» пройшовся центром міста, 1 січня, щоб подивитися, наскільки місто чисте після новорічної ночі. В місті було малолюдно, а комунальники продовжували наводити порядок. І якщо 1 січня 2018 року в центрі Хмельницького був справжній смітник із ялинок (продавці, які не продали новорічних красунь просто залишили їх на бруківці), то цього року - все прибрано.

Не нудьгували 1 січня і у Хмельницькому пренатальному центрі, там цього дня народилось 17 малюків - шість дівчаток та одинадцять хлопчиків. Традиційно, усіх хто стали матерями 1 січня привітав міський голова Олександр Симчишин і вручив подарунки. А якщо підсумувати то у 2019 році в обласному центрі було зареєстровано 3291 немовля, з них 1653 хлопчики та 1638 дівчаток. У відділі РАЦС, кажуть, що повертається мода на українські імена. У топ найпопулярніших чоловічих імен минулого року увійшли Максим, Андрій та Матвій. Дівчаток же найчастіше називали Марія, Софія та Анна.

Не дивлячись на велику кількість святкових вихідних Хмельницьке комунальне підприємство «Електротранс» розпочало встановлення валідаторів. Наразі їх встановлюють у тролейбусах. Загалом мають обладнати 80 одиниць транспорту, після цього розпочнуть обладнувати цими технічними засобами автобуси. В Управлінні транспорту та зв’язку міста кажуть, що це один з етапів впровадження електронного квитка для містян.

На перше засідання профільних комісій в новому році зібрались і в Хмельницькій міській раді. Члени депутатських комісій визначились з об’єктами житлово-комунального господарства, які ремонтуватимуть за кошти міського бюджету. Це зокрема і дороги на які передбачили понад 120 мільйонів гривень. Дізнатись повний перелік можна у матеріалі – У Хмельницькому визначились, які вулиці ремонтуватимуть у 2020 році.

Активізувалось і політичне життя. Вже відомий попередній список кандидатів на посади голів районних державних адміністрацій Хмельницької області. У реєстрі Національного агентства з питань запобігання корупції почали з’являтися перші електроні декларації, наразі їх подали 23 кандидати, проте цей перелік може поповнюватись. Хто ці люди, які мають статки та досвід дізнавайтесь у матеріалі - Хто може очолити райдержадміністрації Хмельниччини. Варто зазначити, що остаточне рішення за президентом. Згідно з чинним законодавством, саме він призначає очільників на цю посаду за поданням Кабінету міністрів України.

Окрім того, з початком нового року набрали чинності низка законів та нововведень, які впливають на всі категорії громадян. Так з 1 збільшилась мінімальна зарплата та мінімальна пенсія за віком, також зріс прожитковий мінімум та податки для фізичних осіб підприємців. Зміни також чекають на власників електрокарів, «євроблях». Подробиці дізнавайтесь у матеріалі - Що змінюється з 1 січня: зарплати, субсидії, податки та нові правила і штрафи.

Більше новин дізнавайтесь на сайті «Є» у розділі «Всі новини Хмельниччини». А якщо ви любите цікаво відпочивати, плануйте святкові вихідні із нашою афішею заходів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую