ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницька міська рада виступила проти законопроєкту про обіг землі

Суспільство 3603

Депутати проголосували за відповідне звернення до органів центральної влади.

Сьогодні, 25 лютого, на позачерговій сесії Хмельницької міської ради місцеві депутати проголосували за звернення до президента України, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради України. У ньому вони вимагають зняти з розгляду парламенту законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Як зазначив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, саме голосування за це звернення стало однією з причин скликання позачергової сесії міської ради. Безпосередньо вимоги звернення зачитав депутат Лев Бірюк.

За його словами, законопроєкт №2178-10, який стосується обігу земель сільськогосподарського призначення, має низку суперечливих і неприйнятних нюансів.

«Цей законопроєкт не відповідає нинішнім реаліям, а люди вважають його недосконалим і загрозливим, — каже Лев Бірюк. — Натомість всі обіцянки, що після запровадження відкритого ринку землі у такому вигляді сільське населення збагатиться, є порожніми».

Найперше, у цьому зверненні міські депутати вимагають зняти з обговорення і голосування парламенту законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» №2178-10. Також, на їхню думку, потрібно створити Державний земельний банк, філії якого вирішуватимуть питання купівлі-продажу, оренди, концесії, дарування, успадкування земель сільськогосподарського призначення. Провести референдум і провести аудит Державного земельного кадастру.

Текст звернення Хмельницької міської ради до центральної влади
Текст звернення Хмельницької міської ради до центральної влади (продовження)

Депутат Хмельницької міської ради Тетяна Калюжна запропонувала доповнити звернення вимогою не продавати землі сільськогосподарського призначення іноземним громадянам та юридичним особам. Депутат Віталій Діденко — надіслати це звернення й нардепам від Хмельниччини, щоб вони не голосували за законопроєкт про обіг земель.

Натомість депутат міської ради Андрій Кветко сказав, що за звернення до органів центральної влади не голосуватиме.
«Це моя особиста думка. Наша країна входить у список шести-семи країн світу, які не мають вільного ринку землі. Вважаю, що парламент має прийняти цей законопроєкт і відтермінувати набуття його чинності, щоб провести аудит земель сільськогосподарського призначення та створити Державний земельний банк», — аргументував свою позицію Андрій Кветко.

Таким чином за звернення проголосувало «за» 27 з 29-и зареєстрованим місцевих депутатів. Двоє не голосували. Далі звернення мають направити президенту України, прем’єр-міністру, голові Верховної Ради України та нардепам від Хмельниччини.

Нагадаємо, за схоже звернення Хмельницька міська рада голосувала у жовтні минулого року. Тоді законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення відправили на доопрацювання.

Читайте також: Хмельницькі депутати проголосували проти двох платіжок за газ

Коментарі:

26.02.2020 09:51

Місцеві депутати собі повиділяли у місті і навколо міста найсмачніші ділянки, а людям болт великий,ну наприклад черга на надання ділянок,під індивідуальну забудову взагалі не рухається десятиліттями, теж саме і по ОСГ, так що їм цей мараторій потрібен щоб і надалі собі усе а людям болт.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую