ye-logo.v1.2
27 Жовтня, 2020

Уряд визнав спроможними чотири громади Хмельниччини

Суспільство 3440
Уряд визнав спроможними чотири громади, у яких вибори відбулися у грудні 2019 року
Уряд визнав спроможними чотири громади, у яких вибори відбулися у грудні 2019 року. Фото: скрін з презентації

Таким є рішення КабМіну.

Сьогодні, 3 березня, Кабінет Міністрів України схвалив рішення про визнання спроможними об’єднаних територіальних громад. Загалом до переліку потрапили 63 ОТГ, які провели перші вибори депутатів та голів у 2019 році. Серед них чотири громади на Хмельниччині.

Спроможними Уряд визнав Сахновецьку сільську об'єднану територіальну громаду Ізяславського району, Заслучненську сільську ОТГ Красилівського району, Сахновецьку сільську ОТГ Старокостянтинівського району, Плесенську сільську ОТГ Шепетівського району. Попри це, фінансування від держави новостворені громади не отримають.

«Раніше деякі громади отримували пряме міжбюджетне фінансування навіть без визнання їх спроможними. Тобто, КабМін міг випустити постанову, наприклад, у квітні, а громада вже по факту була на прямих міжбюджетних відносинах від початку року. У 2020 році вирішили чітко дотриматись закону і, оскільки, громади не були визнані спроможними до початку формування держбюджету (1 січня), наразі вони не перейшли на прямі міжбюджетні відносини», - розповідає радниця з муніципальних фінансів та управління Програми "U-LEAD з Європою" Наталя Любченко.

За її словами, коли цей перехід відбудеться поки невідомо, бо, відповідно, до бюджетного кодексу, бюджетний період триває з 1 січня по 31 грудня. Можливо, для цих громад будуть винятки і Міністерство фінансів ініціює зміни до бюджету 2020 року.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую