ye-logo.v1.2

Будівництво сміттєпереробного заводу у Хмельницькому: містяни можуть внести свої зауваження

Суспільство 3833
В офісі "Розумне довкілля.Хмельницький" розповіли як "рухають" питання будівництва заводу
В офісі "Розумне довкілля.Хмельницький" розповіли як "рухають" питання будівництва заводу. Фото: автора

Завод планують розпочати будувати у 2022 році.

У Хмельницькому продовжують працювати над ідеєю будівництва сміттєпереробного заводу та рекультивацією існуючого полігону. Як розповідає керівник проєкту «Розумне довкілля. Хмельницький» Микола Ваврищук, на початку 2019 року місто підписало попередню угоду про співпрацю з Європейський банк реконструкції та розвитку (далі ЄБРР). Це дало змогу ЄБРР запросити консультантів і спеціалістів для роботи над хмельницьким проєктом.

«ЄБРР запросив дві компанії, які мали оцінити Проєкт поводження з побутовими відходами у Хмельницькому. Ми разом досліджували інфраструктуру в місті, їздили на полігон, в села Олешин та Іванківці та інші місця. Провели багато досліджень повітря, води, шуму, трафіку, екологічних показників, птахів. Дослідження повітря здійснюється і досі, до кінця березня. У 12 локаціях навколо полігону встановлені спеціальні пристрої», - каже Микола Ваврищук.

За його словами, на основі цього дослідження і аналізу був розроблений пакет документів, який наприкінці лютого 2020 року презентували й відкрили для обговорення. Тепер усі охочі можуть з ними ознайомитись і внести свої коментарі чи пропозиції.

Хмельницький може похвалитись досягненнями у сфері переробки сміття

«Зараз триває своєрідний 120 денним період обговорення всіх документів. Для візуалізації ми їх роздрукували, вони є у міськраді, в нашому офісі, в Олешині. Маємо змогу познайомити усіх з ними, там понад 500 сторінок. За ці 120 днів маємо відповісти на всі коментарі, врахувати їх та інтегрувати у проєкт», - розповідає керівник офісу.

Додає, до пакета документів, висунутих на обговорення, входить оцінка екологічного і соціального впливу, технічне резюме проєкту, план залучення зацікавлених сторін, план екологічних та соціальних заходів, план відновлення засобів для існування. Микола Васильович зазначає, наприкінці березня планують провести громадські слухання в Олешині, щоб познайомити громаду з тим як проєкт буде реалізовуватись. 

«Після завершення 120 днів ми зможемо в Лондоні на раді директорів ЄБРР висувати наш проєкт для прийняття рішення про фінансування. Після цього у вересні-жовтні плануємо підписати кредитну угоду з ЄБРР. Йдеться про 15 мільйонів євро кредиту для будівництва сміттєпереробного підприємства та 5 мільйонів євро безповоротного гранту для реконструкції полігону побутових відходів. Тоді зможемо входити в тендерні процедури, окремо по полігону та заводу», - розповів Микола Ваврищук.

У планах розпочати будівництво сміттєпереробного заводу у 2022 році.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую