ye-logo.v1.2

"Вакцина від коронавірусу існує" - ви ще й досі зустрічаєте цю "сенсацію" від італійського професора?

Суспільство 1832
«Новини» про горе-професора опубліковані в Україні на сайтах-сміттярках
«Новини» про горе-професора опубліковані в Україні на сайтах-сміттярках. Фото: Зі сторінки проєкту "По той бік новин"

А ще професора Монтанарі стверджує, що в Італії від коронавірусу померло всього троє людей.

Проєкт "По той бік новин" розібрався, що ж не так із професором, який стверджує, що вакцина від коронавірусу є. 

"Ви точно бачили цю ахінею від так званого професора Монтанарі, який несе нісенітниці, що від коронавірусу в Італії померло тільки три людини (насправді, понад 12 з половиною тисяч), а взагалі - це світова змова (куди ж без конспірології) і хочуть нажитися на вакцинах і ввести вакцинацію", - йдеться на сторінці "По той бік новин" у Фейсбуці. Зазначимо, що проєкт розповідає, як протистояти фейкам та маніпуляціям, а також як відрізняти правду від брехні.

Подаємо аналітику про італійського професора дослівно.

Якщо коротко, то італійська Асоціація вчених (тих, які керуються доказовою медициною) уже подала позов до суду проти Стефано Монтанарі щодо розповсюдження неправдивої інформації та поширення конспірологічних теорій, які стримують лікування COVID 19 https://bit.ly/3ayH1px

Вони вважають, що тези Монтанарі - це опублікування чи поширення неправдивих, перебільшених чи упереджених новин, які можуть порушити громадський порядок (ст. 346 КК Італії).

Вони зазначають, що Монтанарі, окрім того, що створює розгубленість та поширює дезінформацію серед громадян, позбавлений будь-якої наукової бази, може призвести до протиправної та небезпечної поведінки людей і недооцінку пандемії.

До речі, так, вам не здалося: Монтанарі - це перший антивакцинатор, який виліз на поверхню з початку пандемії коронавірусу. Він відомий в Італії своїми антинауковими поглядами та пропагандою антивакцинаторства, веде свій блог, де розповсюджує нічим не підтверджені теорії, в які хочуть вірити люди. Уже давно не випускає рецензованих статей (бо антинаукова маячня просто не може пройти рецензування). Один із ютуб-каналів запросив його на інтерв’ю і фактично дав йому майданчик для висловлення його тез, а насправді зробив собі трафік і популярність на чутках та фейках. Звісно, канал перед цим інформував, що одні люди вважають Монтенорі великим фейкометом, а інші - великим пророком, мовляв, вибір за вами.

Це маніпуляція, яка заснована на псевдовиборі. Люди бачать лікаря і вірять йому. Попередження, що вибір за вами - ніколи не спрацьовують. Результат - тільки в ютубі це відео переглянуло понад 2 млн користувачів. В українському інформаційному полі ці тези на кількох сайтах, лінки на які ви нам надіслали, зібрали понад пів мільйона переглядів.

Вчора (станом на 1.04) в Італії померла 821 людина. Від початку пандемії - понад 12 428 людей. А так званий професор дозволяє говорити собі, що це все зроблено для того, щоб усіх вакцинувати. Якби була вакцина - це був би єдиний спосіб профілактики. Лікування від коронавірусу наразі немає.

Щодо того, що тільки три людини померло від коронавірусу. В Італії 99% померлих від коронавірусу мали інші хронічні хвороби і патології, але це тільки за попереднім звітом італійського Національного інституту здоров’я. В основі бюлетеню від 19 березня https://bit.ly/3blhUXb та 20 березня https://bit.ly/3blhUXb 2020 року – це систематизація медичних даних по 34 927 хворих на коронавірус і по 3 047 смертельних випадках.

Що стосується патологій, які мали захворілі на коронавірус до того, як були інфіковані COVID-19, то статистичні дані розподілені наступним чином:

1,2% - не мали патологій;
23,5% - мали одну патологію;
26,6% - мали дві патології;
48,6% - мали три і більше патологій.

Серед хвороб і патологій найчастіше зустрічалися наступні: серцево-судинні захворювання, респіраторні захворювання, діабет, імунодефіцит, метаболічні захворювання, онкологічні патології, ожиріння, патології нирок або інші хронічні патології.

Без патологій в Італії станом на 26 березня померло 816 людей. https://bit.ly/2QZpf6S
Але люди не померли від цих патологій, а померли від коронавірусу, який їхній організм не зміг побороти.

Ще одна брехлива теза про те, що в Італії не зросла смертність. Дивіться статистику у Ломбардії: у 2017 році там помирало в середньому 270 людей в день https://bit.ly/2y2D8e2 Зараз - у розпал епідемії - 546 https://bit.ly/2UyyvA5

Від початку пандемії тільки в Італії інфікувалися коронавірусом 6 414 медичних працівників коронавірусом https://bit.ly/2QZpf6S

І останнє: всі оці «новини» про горе-професора опубліковані в Україні на сайтах-сміттярках. Не читайте сайти-сміттярки! А якщо десь бачите сумнівну інформацію, надсилайте на перевірку у "По той бік новин".

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую