ye-logo.v1.2
21 Вересня, 2020

На Хмельниччині у пожежі ледь не згоріла лебідка, яка сиділа на гнізді

Суспільство 2448 2
Подія сталася на ставку у Городку
Подія сталася на ставку у Городку. Фото: надане Валентиною Стасюк

Вогонь обпалив її крила та шию.

У суботу, 4 квітня, в обідню пору, жителька Городка Валентина Стасюк помітила неподалік ставку, біля якого живе, дим.

«Я подумала, що горить трава, але за декілька хвилин дим став чорним – горів очерет. Перше, про що я подумала – це лебеді. Вони мешкають на водоймі не один рік. Щороку у них народжуються пташенята. Так любо було за ними спостерігати. Але цього року, на превеликий жаль, діток у них мабуть не буде. Коли загорівся очерет лебідь відразу злетів, а лебідка залишилася сидіти на гнізді. Коли вогонь обпалив її крила та шию, вона злетіла. Після цього я почула підозрілі звуки. Мені здалося, що це тріснули яйця. Лебідка ще довго пірнала у води, аби охолодитися», - розповіла сайту «Є» Валентина Стасюк.

Пожежа сталася в обідню пору, коли лебідка сиділа на гнізді. Фото: надане Валентиною Стасюк

Сьогодні жінка знову ходила на ставок, щоб подивитися як так лебідка.

«Птаху я не побачила. Розмовляла з рибалками, які казали, що лебідка випливала з очерету. Можливо, деякі яйця й досі збереглися. Я попросила сусіда, аби він на човні підплив і подивився, що там в гнізді. Дуже хочеться, щоб в них і цього року буде потомство», - каже жінка.

Таке потомство мала лебідка минулого року. Фото: надане Валентиною Стасюк

Тим часом, Головне управління ДСНС України повідомляє, що пожеж в екосистемах побільшало. Лише впродовж вихідних на території області вигоріло понад 75 гектарів сухої рослинності.

«Під час випалювання сухої трави у ній горять гнізда та кладки яєць різних птахів. З випалених місць пернаті йдуть назавжди, а значить - і від нас, людей. Відлітають якомога далі й пташки, яким, через випалення їхньої здобичі, не вистачає їжі. А ми дивуємося, чому яблука та сливи поїли черви, а споконвічно українські калину та мальву знищила тля, чому вже нічого не можна виростити без обприскування хімікатами. Відповідь же лежить на згарищах нашої прекрасної Української землі», - повідомляють рятувальники.

Коментарі:

Лео 06.04.2020 19:11

У мікрорайоні озерна що у місті Хмельницький, випалили , та засипали будівельним сміттям десятки гектарів, плавнів що навпроти озера ( через дорогу)., Там було знищено усю флору і фауну, наші діти та внуки про багато рослин і тварин будуть знати тільки з роликів по ю тубу., а саме смішне що руйнує це все місцева влада.

Автор 06.04.2020 16:28

Люди - тварюки

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую