ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому попрощалися із професором, доктором наук і екс-проректором університету

Суспільство 29042
Із Віталієм Каплуном попрощалися сьогодні, 15 квітня
Із Віталієм Каплуном попрощалися сьогодні, 15 квітня. Фото: esu.com.ua

Віталій Каплун тривалий час був проректором університету.

Український вчений, який створив наукову школу іонно-плазмового зміцнення металів в антикрихкісному середовищі – Віталій Григорович Каплун народився 11 серпня 1938 року в селі Каскада Новоушицького району.

Після закінчення середньої школи у 1955 році вступив до Львівського лісотехнічного інституту, який закінчив з відзнакою 1960 року, здобувши фах інженера-технолога за спеціальністю «Лісоінженерна справа». Працював на деревообробному заводі спочатку конструктором, заступником начальника цеху, а потім начальником цеху.

Згодом, у 1963 вступив до аспірантури Львівського лісотехнічного інституту, а в 1968 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження довговічності несучих канатів підвісних лісотранспортних установок».

До Хмельницького приїхав у 1966 році за направленням Міністерства освіти України працювати у Філії Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова на посаду асистента, а згодом і старшого викладача.
Упродовж десяти років, від 1978 до 1988 року, Віталій Григорович обіймав посаду завідувача кафедри деталей машин і ТММ цього вишу.

У 1991 році Віталію Каплуну було присвоєно звання професора.

А вже протягом 14 років, із 1994 до 2008 він працював на посаді проректора з наукової роботи Хмельницького національного університету, а згодом викладав на кафедрі машинознавства.

Із професором, доктором технічних наук Віталієм Каплуном попрощалися сьогодні, 15 квітня.

Від редакції: Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким!  

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую