ye-logo.v1.2

Більшість справ порушників карантину повертають через недоліки в протоколах: реєстр судових рішень

Суспільство 2018
На заваді можливого притягнення до адміністративної відповідальності порушників карантину стали недоліки у складених адмінпротоколах
На заваді можливого притягнення до адміністративної відповідальності порушників карантину стали недоліки у складених адмінпротоколах. Фото: ілюстративне pixabay.com

На Хмельниччині суди поки оштрафували трьох підприємців-порушників.

У Єдиному державному реєстрі судових рішень продовжують з’являються постанови судів Хмельницької області щодо порушників карантинних заходів. Проте станом на 16 квітня у цьому реєстрі є інформація лише про трьох громадян, яких оштрафували. Решту порушників поки не притягнуто до відповідальності, адже їх справи судді повернули правоохоронцям на доопрацювання через різноманітні недоліки в складених протоколах. Кореспонденти сайту «Є» вирішили дізнатися, які наразі постанови прийняли суди області.

Порушення самоізоляції: нікого не притягнуто до адміністративної відповідальності.

Більшість адміністративних справ, які наразі опубліковані у реєстрі судових рішень, щодо порушників вимоги самоізоляції повернуто на доопрацювання. Причиною такого рішення стали типові помилки, які поліцейські допускали під час оформлення протоколів. Наприклад, Красилівський районний суд 10 квітня розглянув дві справи щодо адміністративних правопорушень громадянина та громадянки. Правоохоронці на обох склали протоколи о 15-й годині 4 квітня. Їх звинуватили, що вони підписали інформативні згоди на проходження карантину, але покинули межі приміщення, в якому проходили самоізоляцію. Проте суддя знайшов у складених протоколах низку недоліків.

«У протоколі про адміністративне правопорушення, що надійшов до суду, взагалі не викладено суть правопорушення відповідно до диспозиції (описує дозволену або ж заборонену поведінку суб’єкта — авт.) статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно у протоколі повинно бути зазначено, які конкретно правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічні чи санітарно-протиепідемічні норми були порушені», — йдеться у постанові суду.
Крім того, суддя зазначає, що у протоколі написано, що обвинувачені порушили підписані ними інформативні згоди, але не вказано дату їх підписання. Не повідомлено й дозволені межі самоізоляції.

Читайте також: Гроші на коронавірус: на що підуть 20 мільйонів гривень із обласного бюджету

Подібна ситуація з протоколом складеним об 11-й годині 28 березня на жителя Полонного, якого правоохоронці звинуватили у «недотриманні самоізоляції» та перебуванні на вулиці Дімітрова, 25 «без маски та рукавичок».

А ось Хмельницький міськрайонний суд постановив закрити справу про притягнення чоловіка до адміністративної відповідальності через відсутність складу злочину.

«Об 11-й годині 25 березня, перебуваючи на самоізоляції, чоловік вийшов у громадське місце — на вулицю Центральну в селі Масівці. У тексті підписаної ним згоди є вимога утриматися від відвідування громадських місць та перебувати у власній оселі протягом 26 днів. Однак, у ній немає відомостей про підставу (нормативно-правовий акт) її застосування», — зазначається у постанові суду.

Підприємці-порушники: поки оштрафовано трьох

Наразі у Єдиному державному реєстрі судових рішень є лише три постанови про накладення штрафних санкцій на підприємців за ігнорування карантину. Так, 25 березня Кам’янець-Подільський міськрайонний суд постановив оштрафувати на 17 тисяч гривень місцевого жителя.

«20 березня близько 10:45 обвинувачуваний перебував у кіоску з виготовлення шаурми на вулиці Князів Коріатовичів у Кам’янці-Подільському. Він не припинив роботу закладу та здійснив прийом відвідувачів, чим порушив постанову Кабміну», — зазначається у постанові суду.

Дунаєвецький районний суд 24 березня оштрафував на 17 тисяч гривень власника магазину «Господарські товари» у селі Рудка та 6 квітня — на 30 тисяч 5 гривень власницю кафе-бару «Наша хатка», який розташований поблизу села Воробіївка. Обоє продовжили приймати клієнтів після запровадження карантину.

Читайте також: У Хмельницькій ОДА пояснили, чому заклади для обсервації порожні

Усі вони могли у десятиденний термін подати апеляції на постанови судів першої ланки. Але реєстрі поки немає інформації про те, чи були такі апеляційні скарги.

Знов же низка підприємців можливо поки уникнула притягнення до адміністративної відповідальності через типові помилки в протоколах складених правоохоронцями. Ці справи повернуто на доопрацювання. Зокрема, це стосується справ щодо магазину «Добробут» у Славуті, магазину «Ваш маркет» у Слобідці Ярмолинецького району, магазину «Лотос» у Летичеві, магазину «Будматеріали» у Меджибожі, магазину на Дунаєвеччині (у постанові не вказано його назву й конкретний населений пункт — авт.), магазину «Огородник» у Теофіполі, а також ТОВ «Хмельницьк Уніком» (тобто ринок у мікрорайоні Дубове обласного центру — авт.).

«Грали у футбол під час карантину».

Трапляються й інші види порушення карантину. Так, Кам’янець-Подільський міськрайонний суд виніс постанови щодо трьох громадян, які 8 квітня прийшли на спортивний майданчик Героїв Небесної Сотні пограти у футбол. Суддя повернув поліцейським складені ними протоколи на доопрацювання.

«У протоколі не відображено діяння, яке зазначено в диспозиції вказаної статті, а саме чи порушення правил щодо карантину людей, чи санітарно-гігієнічних, чи санітарно-протиепідемічних правил і норм, а суд самостійно не має право додати в зміст протоколу формулювання об’єктивної сторони правопорушення», — йдеться у трьох постановах.

Читайте також: За час епідемії коронавірусу на Хмельниччині інфікувалися 14 медиків

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую