ye-logo.v1.2

Голова ОДА хоче забрати в міста Хмельницьку інфекційну лікарню: що кажуть у міській та обласній радах

Суспільство 6093
Габінет хоче забрати інфекційну лікарню із міста у власність області
Габінет хоче забрати інфекційну лікарню із міста у власність області. Фото: автора

Про це Дмитро Габінет повідомив під час брифінгу 4 травня.

Листи про те, що голова ОДА ініціює початок процедури передачі Хмельницької інфекційної лікарні із власності міської ради на баланс облради сьогодні надійшли до Хмельницької обласної та міської рад.

Обидва керівники – Олександр Симчишин і Михайло Загородний – підтвердили, що бачили його і депутати Хмельницької облради, які саме готуються до пленарного засідання сесії, навіть розглянули його на трьох комісіях.

Хмельницька міська інфекційна лікарня уже тривалий час визначена базовою для лікування хворих на COVID-19 і вже декілька разів під час брифінгів і Хмельницького міського голови і голови облдержадміністрації було зазначено, що лікарям не вистачає коштів на зарплатню, а обіцяні державою 300 відсотків доплат так і не надійшли.

У Хмельницькій ОДА зібрали робочу нараду, щоб обговорити шляхи виходу із ситуації, але, як повідомив голова ОДА, закінчилася вона безрезультатно і він «здивований позицією Хмельницької міської влади»

«Мене обурила позиція Хмельницької міської влади, що виявляється проблема Хмельницької міської лікарні – це не проблема міської влади. Більше того, мене обурило, що було сказано «заберіть своїх хворих і ми будемо цю проблему вирішувати» тобто не хмельничан. Я думаю поділ наших громадян на хмельничан і не хмельничан далеко заведе», – обурився Дмитро Габінет і додав, що саме тому написав листа до Хмельницької міської та обласної ради з ініціативою розпочати процедуру передання цілісного майнового комплексу КНП «Хмельницька інфекційна лікарня» Хмельницької міської ради в обласну власність. Чиновник каже, зробив це для того, щоб обласна влада мала всі можливості для забезпечення діяльності цього закладу (детальніше пояснення – дивіться у відео нижче).

У Хмельницькій обласній раді кажуть листа бачили і вже навіть встигли розглянути його на трьох депутатських комісіях, однак поки що його тільки «беруть до уваги».

«Хмельницька інфекційна лікарня і так виконує функції обласного закладу, хоча на балансі у міста. І фінансувалася вона із медичної субвенції, яку розприділяли обласні депутати. До прикладу, у першому кварталі ми з обласного бюджету виділили майже 3,6 мільйони гривень на її співфінансування. Згодом, на позачерговій сесії, перерозподілили бюджет і знову виділили 20 мільйонів гривень на боротьбу із COVID-19. А саме інфекційна лікарня є базовою у боротьбі з цією хворобою. Але, як нам повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, із них у найближчі дні буде використано поки лише близько 3,5 мільйонів. А щодо листа… депутати будуть розглядати і вирішувати», – зазначив голова Хмельницької облради Михайло Загородний.

До теми: У міській раді розповіли, скільки та хто з медиків отримає надбавку до зарплати

Таку ж думку висловив і міський голова Олександр Симчишин зазначивши, що до 1 квітня Хмельницька інфекційна лікарня виконувала функції обласного закладу і фінансувалася з обласного бюджету.

«Лікарня колись створювалася як міська, але потім її визначили як обласний заклад і її завжди область фінансувала аж до 1 квітня поточного року. Ми виділяли кошти на ремонти, вікна, обладнання і так далі тому що майно є міської комунальної власності. А вже з 1 квітня фінансування чи то міських, чи обласних, забезпечує Національна служба охорони здоров'я на основі наданих послуг. Ми, з міського бюджету фінансуємо енергоносії, пільгові пенсії і харчування для хворих», – пояснює Олександр Симчишин.

Він додає, що Нацслужба підписала контракт на одну суму, а дала поки що меншу і лікарні не вистачило на заробітну плату 650 тисяч гривень.

«Ми почали «бити дзвони» і звертатися до НСЗУ, МОЗ і Прем'єра, щоб додали кошти на зарплатню. До області зверталися, щоб теж «били у дзвони» як представники державної влади, або ж щоб пропонували депутатам обласної ради, додати кошти, які витрачаються на лікування жителів області», – каже міський голова.

До теми: Тиск і гіпертонія є, а доплат немає – вірусологам держава не доплачує за виявлення COVID-19

Що ж до передачі лікарні із міста у власність області, Олександр Симчишин пояснює, що така процедура теоретично можлива.

«Розпочати процедуру ми можемо лише після того, як місто отримає рішення сесії Хмельницької обласної ради про надання згоди прийняти у комунальну власність Хмельницьку інфекційну лікарню. Бо голова адміністрації не має таких повноважень, він може лише просити підготувати відповідний проєкт рішення. І лише після відповідного рішення обласних депутатів, сесія Хмельницької міської ради дає, або не дає згоду на передачу лікарні», – каже Олександр Симчишин.

За словами Дмитра Габінета, якщо міська влада відмовиться від такого сценарію, то він ініціюватиме створення окремого інфекційного відділення на базі Хмельницької обласної лікарні.  

До теми: «Іде все до того, що і цим коронавірусом ми всі будемо хворіти», - головний санітарний лікар області 

Голова ОДА надіслав лист міському голові про те, що ініціює передачу Хмельницької інфекційної лікарні у власність області
Голова ОДА надіслав лист міському голові про те, що ініціює передачу Хмельницької інфекційної лікарні у власність області
Голова ОДА надіслав лист міському голові про те, що ініціює передачу Хмельницької інфекційної лікарні у власність області
Голова ОДА надіслав лист міському голові про те, що ініціює передачу Хмельницької інфекційної лікарні у власність області

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую