ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Частину майна обласних тубдиспансеру й психлікарні планують продати на аукціоні

Суспільство 2697
Приватизувати мають не самі заклади, а майно, яке роками не використовується за призначенням
Приватизувати мають не самі заклади, а майно, яке роками не використовується за призначенням. Фото: ілюстративне stock.adobe.com

Мова йде про приміщення, які не використовувалися цими медзакладами.

На сесії Хмельницької обласної ради депутати затвердили перелік об’єктів малої приватизації, які заплановано цього року продати на аукціоні. Деякі з них перебувають, наприклад, на балансі Хмельницького обласного протитуберкульозного диспансеру та Хмельницького обласного закладу з надання психіатричної допомоги.

Кореспондентам сайту «Є» начальник управління з питань спільної власності територіальних громад Хмельницької обласної ради Едуард Монастирський пояснив, що мова не йде про приватизацію цих медзакладів чи тим паче про їх ліквідацію.

«Об’єкти, які виносяться на приватизацію, перебувають на балансі цих медзакладів, але роками не використовувалися за призначенням, — розповідає Едуард Монастирський. — Раніше це майно належало іншим комунальним закладам, які у минулому були ліквідовані. Після їх закриття ці об’єкти потрібно було передати комусь на баланс для їх охорони. Нині, щоб вони не руйнувалися, було прийнято рішення про їх майбутню приватизацію».

До теми: Ліквідацію трьох дитячих санаторіїв на Хмельниччині відклали

За його словами, наприклад, Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер розташований у Ружичанці Хмельницького району. Проте на його балансі нині перебуває майно раніше ліквідованого обласного кістково-туберкульозного санаторію у селі Левківка Старокостянтинівського району. Саме його будуть виносити на аукціон, а не сам тубдиспансер.

Аналогічна ситуація з Хмельницьким обласним закладом з надання психіатричної допомоги, який працює у Скаржинцях Ярмолинецького району. На аукціон виноситимуть не цей медзаклад, а приміщення розташовані у селі Городище Шепетівського району. Вони належали ліквідованій Хмельницькій обласній психіатричній лікарні №2, яка працювала у цьому населеному пункті. Після її закриття майновий комплекс психлікарні передали на баланс Хмельницького обласного закладу з надання психіатричної допомоги.

Читайте також: Хмельницька облрада виступила проти абонплати за транспортування газу

Директор обласного департаменту охорони здоров’я Олександр Худенко теж підтвердив, що ні обласному тубдиспансеру, ні психлікарні не загрожує ліквідація. Він додав, що наразі на рівні держави та обласного департаменту охорони здоров’я напрацьовується стратегія надання жителям Хмельниччини такої медичної допомоги в умовах реформи цієї галузі.

Також у рішенні Хмельницької обласної ради вказано ще три заклади, які є балансоутримувачами «чужого» для них майна, котре підлягає під малу приватизацію:

  1. Солобковецький навчально-реабілітаційний центр Хмельницької обласної ради, що у селі Солобківці Ярмолинецького району: на аукціон виноситимуть об’єкти, розташовані у Соколівці того ж району;
  2. Ліщанський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів Хмельницької обласної ради, що у селі Ліщани Ізяславського району: на аукціон виноситимуть об’єкти, розташовані у Вовківцях Шепетівського району;
  3. Комунальне автотранспортне підприємство Хмельницької обласної ради, що на вулиці Ольги Кобилянської, 9/1 у Хмельницькому: на аукціон виноситимуть будівлю, розташовану на провулку Геологів, 2 у Хмельницькому.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Кабмін затвердив перелік підприємств Хмельницької області, які підлягають приватизації. Наприклад, серед них є державні підприємства «Закупнянський кар’єр», яке працює у селищі міського типу Закупне Чемеровецького району, та «Нігинський кар’єр», що у селищі Сахкамінь Кам’янець-Подільського району.

Крім того, урядовці у січні цього року постановили, що не можна приватизувати підприємства, які входять у державний концерн «Укроборонпром»: «Новатор», «Шепетівський ремонтний завод», «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки» та «Красилівський агрегатний завод».

Читайте також: «П’ять районів – це шантаж опозиції» – обласні депутати підтримали звернення до керівництва держави

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую