ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому хочуть запустити спецрейси без пільговиків

Суспільство 3675
Однак Олександр Симчишин не назвав конкретної дати, коли такі спецрейси можуть бути впроваджені у Хмельницькому
Однак Олександр Симчишин не назвав конкретної дати, коли такі спецрейси можуть бути впроваджені у Хмельницькому. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Такий громадський транспорт може курсувати у пікові години.

Сьогодні, 8 липня, під час брифінгу Хмельницький міський голова Олександр Симчишин заявив, що місцева влада розглядає можливість запровадження спецрейсів в обласному центрі. Це означає, що паралельно з нинішнім громадським транспортом у пікові години планують запустити додаткові тролейбуси та автобуси. Такі спецрейси повинні перевозити хмельничан виключно за гроші, тобто пільгові категорії населення не зможуть скористатися цим додатковим громадським транспортом.

«Щодня ми отримуємо десятки скарг хмельничан, що вони не можуть доїхати на роботу чи додому в пікові години. Причиною цієї ситуації стали вимоги Кабміну щодо пасажирських перевезень на час карантину. В урядовій постанові чітко визначено, що громадський транспорт має перевозити лише сидячих пасажирів», — розповів Олександр Симчишин.

Тому він зазначив, що кількість місць у громадському транспорті обмежена, проте їх значну частину займають пільговики. Наприклад, у тролейбусах й автобусах їх кількість становить орієнтовно 80 відсотків. В таких умовах комунальне підприємство «Електротранс» щомісяця зазнає два-три мільйони гривень збитків.

До теми: У Хмельницькому вирішили як стимулюватимуть перехід на великогабаритні автобуси

«Хмельницький входить у «зелену зону», у нас низька кількість хворих на коронавірус. Тому ми звернулися до Кабміну за роз’ясненнями, чи можемо дозволити хоча б автобусам і тролейбусам перевозити більшу кількість пасажирів», — сказав міський голова.

За словами Олександра Симчишина, нині Хмельницький не може повернутися до обмеження пільгового проїзду в конкретні години чи загалом його скасувати. Це суперечить чинному законодавству. Тому в обласному центрі розглядають можливість запровадження альтернативного вирішення цієї проблеми — запровадження кількох спецрейсів на час карантину.

Це мають бути додаткові автобуси та тролейбуси, які виїжджатимуть на звичні маршрути, проте будуть марковані як «спецрейси». Вони мають діяти у пікові години — зі 07:00 до 09:00 ранку та з 17:00 до 19:00. Їх особливість полягатиме в тому, що вони перевозитимуть лише платних пасажирів. А пільговики зможуть їздити на іншому громадському транспорті.

Однак Олександр Симчишин не назвав конкретної дати, коли такі спецрейси можуть бути впроваджені у Хмельницькому.

Нагадаємо, у Хмельницькому пільгові перевезення у громадському транспорті відновили 12 червня. Проте, згідно з постановою Кабміну щодо протидії COVID-19, у громадському транспорті кількість пасажирів має відповідати кількості сидячих місць. Тому хмельничани стикнулися з проблемою кудись доїхати у пікові години.

Читай також: Потяг Гречани-Жмеринка відновив роботу (РОЗКЛАД РУХУ)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую