ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Серпневі сюрпризи: у Хмельницькому вдруге цвітуть магнолії

Суспільство 2497
Повторне цвітіння рослин в останні роки явище часте
Повторне цвітіння рослин в останні роки явище часте. Фото: зі сторінки Товариства охорони природи у фейсбуці

Причиною повторного цвітіння рослин є стрес.

Посеред серпня у Ботанічному саду Хмельницького національного університету вдруге зацвіли магнолії. Таке явище спостерігають тут уже не вперше. Як розповіла сайту «Є» Людмила Казімірова, доцент  кафедри екології Хмельницького національного університету та керуюча Ботанічним садом, уже декілька років поспіль, окрім весняного цвітіння, у серпні або ж восени на магноліях з'являються квіти вдруге. Щоправда, цвітіння не таке масове, як основне.

«Поки це поодинокі квіти на магнолії Суланжа, - каже Людмила Казімірова. – Втім, бачимо, що до кінця серпня квітів буде більше. Повторне цвітіння рослин в останні роки явище часте. Погодні умови, які викликають в рослин стрес, – основна тому причина. Цього року – це дисбаланс, пов’язаний з частими дощами і спекою».

Як раніше розповідала Людмила Казімірова, повторне цвітіння рослин, зазвичай, настає у другій половині літа, і є не таким рясним, менш яскравим і малотривалим. Це явище не є нормою для рослини, оскільки відсутня його біологічна доцільність - насіння утворених плодів не достигає.

У минулі роки на Хмельниччині спостерігали повторне цвітіння каштанів, вишень, форзицій та тих же магнолій. Торік у листопаді у Хмельницькому на майдані Незалежності повторно цвів мигдаль.

Як магнолії цвіли цієї весни - дивіться у відео:

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую